„Acceptance is the key“ – jaunimo mainai Slovėnijoje

SAVANORYSTĖ DRUSKININKŲ JAUNIMO UŽIMTUMO CENTRE
2018 rugsėjo 3
Prasidėjo 10-asis „Auksinio proto“ gyvų žaidimų sezonas Druskininkuose
2018 rugsėjo 18
Rodyti viską

„Acceptance is the key“ – jaunimo mainai Slovėnijoje

Rugsėjo 2 – 9 dienomis  Slovėnijoje įvyko Erasmus+ programos projektas „Acceptance is the key“ (liet. Svarbiausia – priimti). Šio projekto tema – patyčios. Projekte dalyvavo 20 jaunuolių iš Slovėnijos, Lietuvos, Danijos ir Anglijos.

Viso projekto metu dalyviai diskutavo apie patyčių problemą atskirose šalyse, buvo dalinamasi asmeninėmis patirtimis. Pirmas tris dienas dalyviai  ieškojo būdų, kaip atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą, diskutuota apie galimus sprendimo būdus. Dalyviai turėjo galimybę  savo jėgas išbandyti kūrybiškuose teatro užsiėmimuose, menų dirbtuvėse bei įvairiuose komandiniuose žaidimuose, kurie skatino tarpkultūrinį ir tarptautinį bendradarbiavimą.

Sekančias tris dienas dalyviai dirbo atskirose grupėse: teatras, menas ir filmų kūrimas. Šios grupės paskutinio pasirodymo metu pristatė pačių sukurtą teatro pasirodymą, trumpą video filmą ir skulptūrą, kurie atspindėjo projekto temą – patyčias.

Šie mainai kiekvienam buvo įsimintini, nes dalyviai turėjo galimybę susipažinti su kitų kultūrų žmonėmis, susirasti naujų draugų, pažinti naują šalį. Įvairių dirbtuvių dėka įsigilino į patyčių problemą bei geriau pažino save ir savo galimybes, patobulino anglų kalbos žinias.