Druskininkų jaunimo užimtumo centre startavo tarptautinis trumpametražių filmų festivalis „Future Shorts“

Prie tradicinių naktinių JUC veiklų prisijungė „Stalo žaidimų naktis“
2017 sausio 29
JUC vasario renginiai
JUC vasario renginių gidas
2017 vasario 7
Rodyti viską

Druskininkų jaunimo užimtumo centre startavo tarptautinis trumpametražių filmų festivalis „Future Shorts“

Future Shorts

Du seniai nesimatę bičiuliai, kuriuos vienija bendras pomėgis, darbas toje pačioje sferoje, o visų svarbiausia – besąlygiška meilė kinui, susitinka kavinėje. Tarsi pagal filmo scenarijų paaiškėja, kad juos aptarnaujanti padavėja – taip pat kino gurmanė, o už kelių minučių kavinėje prasideda filmų peržiūra. Bet tai dar ne viskas – kavinės meniu sudaro kino salotos, montažinės kepsniai ir desertai… Draugai pasineria į prisiminimus, filosofinius apmąstymus ir degustuoja „Future Shorts“ kino virtuvės patiekalus – 9 trumpametražius šedevrus iš viso pasaulio.
Tai – ne scena iš filmo, tai epizodas iš sausio 31 d. Druskininkų jaunimo užimtumo centre startavusio didžiausio pasaulyje pop-up filmų festivalio „Future Shorts“, kiekvieną sezoną vykstančio beveik 90 šalių ir 300 miestų. Gero kino išsiilgę žiūrovai būriavosi į Druskininkų jaunimo užimtumo centro Didžiąją salę, kuri transformavosi į jaukią ir neformalią „kino kavinės“ aplinką – žiūrovai patogiai įsitaisė prie staliukų ir ragavo jiems pasiūlytą kino meniu, per pertraukėles tarp filmų stebėdami dviejų draugų pokalbį ir apmąstymus. Kino seansui einant į pabaigą, du draugai nusprendė pakalbinti kitus „kavinėje“ įsitaisiusius žmones… Tokia prieiga atspindėjo festivalio idėją, įrodydama, kad kinas – tai ne vien tamsi patalpa, keturios sienos ir atlenkiamos kėdės, o skirtingos meno formos gali sąveikauti tarpusavyje netikėčiausiais kampais.
Po puikaus starto „Future Shorts“ persikelia į Birštoną, Elektrėnus ir Anykščius, o vasario 28 d. vėl sugrįžta Į Druskininkus. Visuose miestuose „Future Shorts“ filmų peržiūros nemokamos, o filmai rodomi anglų kalba su angliškais subtitrais. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.