Kviečiame į EST–20 gimtadienio renginius spalio 20–21 d.

Pirmojo spalio JUC PROTŲ KARŲ protmūšio rezultatai
2016 spalio 14
Mobilus darbas Jovaišiuose
2016 spalio 24
Rodyti viską

Kviečiame į EST–20 gimtadienio renginius spalio 20–21 d.

Europos savanorių tarnybai – jau 20!

Europos savanorių tarnybai – jau 20!

Druskininkų jaunimo užimtumo centras kviečia į Europos savanorių tarnybos 20-ojo gimtadienio renginius!

Spalio 20 d. 15 val. JUC’o lauko erdvėje Veisiejų g. 17  jūsų laukia įžanginis Europos savanorių tarnybos 20-ojo gimtadienio renginys – Akmenų balansavimo praktinis užsiėmimas su jaunuoju mokslų daktaru Arvydu Grišinu.

„Sprendžiant iš pavadinimo, reikėtų manyti, kad akmuo žmogui parūpo jau akmens amžiuje. Mes įsivaizduojame, kaip jis juos naudojo tais laikais – mesdamas kitam į galvą arba dirdamas jam odą. Žodžiu, kaip instrumentą. Technologija kaip žmogaus natūralios prigimties tąsa anot vienų, ar jos priešprieša anot kitų, tapo nors ir atsiejama, bet visa persmelkusia šiuolaikinės būties dalimi. Šiuolaikiniai technologiniai instrumentai dažniausiai nebe akmeniniai. Tačiau su akmens amžiumi juos sieja faktas, kad idant jie atsirastų, gamtoje esančias medžiagas ir pavidalus teko „nuskriausti“: nuskelti akmenį, išlydyti metalus, nulupti medį, chemiškai paveikti kitas medžiagas. Iš čia dinamiškų technologijų paradoksalus ir tragiškas rimtumas.
Tačiau lygiagrečiai su rimtimi egzistuoja žaisminga ir rami būtis. Vėl įsivaizduojame akmens amžiaus „liaudį“, statančią akmens bokštelius. Ką jie daro? Kodėl tai vyksta? Akmenų balansavimas gali pasireikšti kaip meninis veiksmas (kaip žemės meno forma akmenų balansavimas paplitęs nuo aštuoniasdešimtųjų), vaiko žaidimas, dvasinė, meditacinė praktika, kelrodžių erdvėje formavimas, ekologinis aktyvizmas, pasipuikavimo būdas ar šou verslas (esama profesionalių balansuotųjų). Neprivalome pasirinkti. Tačiau visas šias patirtis vienija veiklos pobūdis: būtinai ramus, nuolankus, kantrus ir kartu žaismingas susidūrimas su akmeniu ir savimi tokiais, kokie esame – forma ir vidumi. Iš čia akmens paradoksalus ir magiškas jautrumas.
Akmenų balansavimo dirbtuvės siekia suteikti galimybę betarpiškai pabendrauti su pavidalais, menančiais laikus, kai akmens amžius dar neegzistavo.“
Arvydas Grišinas

https://www.facebook.com/events/1493810543967476/

Spalio 21 d. 15 val. Didžiojoje JUC salėje Veisiejų g. 17

Gerų darbų galimybių pilna visur: jos kaip tie akmenys, gulintys laukuose, iš pažiūros niekam nereikalingi ir nepastebimi, bet kūrybinėse dirbtuvėse įgausiantys naujas prasmes. Nuo 15 val. startuoja „Gerų darbų“ orientacinės varžybos – jos vyks Druskininkų mieste ir bus paremtos „Karštų pėdų“ principu (t.y. komandos turės surasti punktus ir atlikti juose įvairias užduotis – gerus darbus). Komandos registruojasi el. paštu renginiai@juc.lt arba tel. 8-646-56003, nurodydamos pavadinimą, komandos narių vardus ir pavardes, bei kontaktinį telefono numerį. Nugalėtojus apdovanos KOLONADA–ŠVENTĖ JUMS, VELVETTI ir DRUSKININKŲ JUC.

Vykstant orientacinėms varžyboms ir laukiant sugrįžtančių jų dalyvių, Druskininkų jaunimo užimtumo centre vyks pokalbiai-diskusijos apie savanorystę, edukacinė programa „Siūlų burbulai“, jaunimo grupės „The Pink Project“ koncertas. Renginio dalyvių ir svečių lauks kareiviška košė ir arbata.

KVIEČIAME DALYVAUTI!

 

 

Europos savanorių tarnybai – jau 20!