"Veiklus jaunimas
Programos „Veiklus jaunimas“ finansuotas projektas „A healthy spirit in a healthy body“
2011 gruodžio 1
X - WAYS
X – WAYS!
2012 gruodžio 31
Rodyti viską

FUNEMPLOYMEND

FUNEMPLOYMEND

FUNEMPLOYED – apie nedarbą linksmai

Viešoji įstaiga Druskininkų jaunimo užimtumo centras ir Rodowo fondas įsikūręs Lenkijoje ir toliau vykdo bendrus projektus. To pasėkoje 2011 m. birželio 11–17 dienomis Lenkijoje vyko seminaras „FUNEMPLOYED“, kuriame dalyvavo ir trys druskininkietės – Evelina Šalaševičiūtė, Eglė Aidetytė ir Henrika Vindbergaitė. Į Rodovo stovyklą Lenkijoje atvyko ir jaunimas iš Suomijos, Latvijos, Lenkijos, Slovakijos, Italijos, Vengrijos bei Turkijos. Seminaro metu dalyviai pristatė jaunimo nedarbo situaciją savo šalyje, diskutavo jaunų žmonių darbo ir užimtumo galimybėmis bei dalinosi savo patirtimi. Pasirodo, kad tokios nedarbo priežastys kaip patirties stoka, per dideli darbdavių keliami reikalavimai, darbo rinkoje nepaklausi profesija ir pan., egzistuoja ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų Europos valstybių.

Seminare taip pat buvo pristatytos tokios jaunimo užimtumo alternatyvos kaip Europos savanorių tarnyba, Leonardo da Vinčio, Grundtvig, Erasmus ir kitos mainų programos, kurios yra puiki galimybė jaunam žmogui įgyti daugiau darbo patirties bei motyvacijos. Buvo aplankytas vienas iš Darbo Biržos filialų Lenkijoje. Seminaro dalyviai buvo supažindinami su situacija Lenkijoje. Taip at diskutuota, kaip vietinės organizacijos gali prisidėti prie jaunimo užimtumo ir padėti kovoti prieš augantį nedarbą.

Savaitę trukęs seminaras buvo puiki proga susijungti skirtingų šalių jaunimui, pasidalinti savo idėjomis, mintimis. Svarbiausia, kad viskas buvo daroma linksmai ir su šypsena. Pozityvus žvilgsnis į jaunimo ateitį gimdo naujus projektus ir idėjas. Svarbiausia yra motyvuoti jaunimą ir įtraukti jį į aktyvią visuomenės veiklą.

FUNEMPLOYMEND FUNEMPLOYMEND FUNEMPLOYMEND