Jaunimo bendruomenių stovykla Ricieliuose „Veiklus jaunimas – veikli bendruomenė“

Užimtumo tarnyba padėkojo socialiniams partneriams už bendrą darbą
2019 rugsėjo 13
Streso valdymas – ar tai įmanoma?
2019 spalio 7
Rodyti viską

Jaunimo bendruomenių stovykla Ricieliuose „Veiklus jaunimas – veikli bendruomenė“

Druskininkų jaunimo užimtumo centras teikė paraišką pagal kaimo vietovių vietos plėtros strategijos „Druskininkų vietos veiklos grupės teritorijos vietos plėtros 2015–2020 m. strategija“ (toliau – VPS) priemonę: „Jaunimo neformalaus ugdymo sąsajų stiprinimas su vietos bendruomenės organizavimu ir socialinės atskirties mažinimu“ . Paraiška teikta kartu su partneriais – Viečiūnų kaimo bendruomenė „Versmė“, Neravų kaimo bendruomenė, Jaskonių ir Naujasodės kaimo bendruomenė, Ricielių kaimo bendruomenė, Leipalingio miestelio bendruomenė, Stračiūnų bendruomenė, kuri prie projekto prisideda veiklų koordinavimu bei įgyvendinimu.

Projekto „Veiklus jaunimas – veikli bendruomenė “ tikslas – siekti sumažinti socialinę atskirtį vietos bendruomenėse atrandant naujas jaunimo savirealizacijos formas. Projekto trukmė – 12 mėn.

Pirmoji projekto veikla – stovykla vyko rugsėjo 23-27 d. 6 skirtingų kaimo bendruomenių jaunimas mokėsi kiek kitaip bei leido laiką gilindami žinias į renginių organizavimo specifiką, kaimo turizmo sodyboje „Vila Rica“.

Stovyklos „Veiklus jaunimas – veikli bendruomenė“ metu aiškinomės jaunimo savirealizacijos poreikius bei kartu ieškojome veiklą, kurias jaunimas noriai pats vykdytų. Šios svaitės metu netrūko užduočių, kuriose reikėjo atskleisti  savo kūrybiškumą, ugdyti asmenines kompetencijas, planuoti renginius bei juos pristatyti kitiems stovyklos dalyviams, ieškoti sprendimų, dalyvauti darbo grupelėse bei rasti atsakymus į keliamus klausimus.

Pirmąją dieną jaunimas išsakė savo lūkesčius, įvardijo baimes, apibrėžė galimybes, susirašė savanoriškas veiklas, taisykles. Daug dėmesio skyrėme susipažinimui, komandos pajautimui. Susitikimo su lektoriumi Vaidu Arvasevičiumi metu gilinomės į bendruomeniškumo esmę. Bendruomeniškumas lydi žmogų nuo pat gimimo dienos. Tai yra viena iš savybių, verčiančių galvoti ne tik apie save, bet ir apie šalia esančius žmones.

Antrąją dieną stovyklos dalyviai atsakinėjo į klausimą kas yra bendruomenės narys, analizavo bendruomenėje vykdomas veiklas, savo įsitraukimą, galimybes, kliūtis. Trečiąją stovyklos dieną gilinosi į renginio organizavimo detales: kaip išgryninti idėją, suburti komandą, dėlioti renginio biudžetą, numatyti renginiui vietą ir laiką, pagalvoti apie renginio identitetą ar logotipą, rasti renginiui rėmėjus ir draugus, sugalvoti reklamos kampaniją, pasirūpinti savanoriais ir technika bei koks svarbus yra įvykusio renginio aptarimas bei viešinimas. Jaunimas dirbamas skirtingose grupėse ne tik ieškojo įvairių renginio sprendimų, bet ir išbandė įvairias simuliacijas, kaip ėjimas pas rėmėją ir kt. Po visų šios dienos veiklų vakare dar laukė orientacinės varžybos, kurių užduotis sukūrė šios srities profesionalas, puikus renginių organizatorius – Juozas.

Ketvirtoji diena buvo skirta jaunimo kūrybiškumui ir išradingumui pasireikšti. Nuo pat ryto  stovyklos 4 skirtingos komandos ruošėsi renginiams „Ekstremalaus sporto rungtis“; „Karaokės vakaras“, „Edukacinė veikla „Improvizuok“; Žaidimas „Taip ar Ne“. Jaunimo būta išmoningų: jie sužavėjo savo išradingumu kuriant trąsą, modeliuojant dainas ir melodijas, kuriant užduotis žaidimui bei piešimo edukacinei veiklai.

Paskutinė stovyklos diena buvo skirta veiklų paieškoms, kurios bus pristatytos savo bendruomenėse.

Visų dienų veiklas vainikavo stovyklos refleksija


Stovyklos vadovės Aušra ir Gerda džiaugiasi, kad Druskininkų sav. jaunuoliai atsakingai ir kūrybiškai vykdė jaunuoliams pateiktas užduotis, veiklas bei ateičiai sugalvojo puikius renginius savo bendruomenėse. Jau laukiam pakvietimų!

„Stovykla buvo nuostabi daug išmokau pvz. Kurti ir organizuoti renginius, dirbti komandose skirtingose bei įgijau drąsos ir pasitikėjimo ❤“ – teigė Ugnė, atstovavusi Jaskonių ir Naujasodės bendruomenę.

Lukas, Neravų kaimo bendruomenės jaunimo atstovas teigė, kad stovykla patiko, ypač patiko komandinė užduotis „Tilto statymas“ .

„Stovykla buvo išties puiki, išklausėme paskaitėles apie renginių organizavimą, o vėliau atlikome praktines užduotis, kurios labiausiai ir patiko, stovykloje susipažinome su naujais žmonėmis ir praleidome gerai laiką!“ – įspūdžiai dalijosi Silvija iš Viečiūnų bendruomenės.