Druskininkuose įžanginis „Lyderių laikas 3“ renginys
2017 gegužės 12
Ekskursija į Pilnų namų bendruomenę
2017 gegužės 16
Rodyti viską

Jaunimo mainai Gruzijoje „Go Green!“

Balandžio 30 – gegužės 9 dienomis vyko jaunimo mainai pavadinimu „Go Green!“, kuriuose dalyvavo 32 žmonės, 18-30 metų amžiaus, iš 4 šalių (Gruzijos, Armėnijos,  Švedijos), o tarp jų ir 8 lietuviai.

Projekto metu dalyviai dalijosi savo šalių ekologinėmis problemomis ir jų sprendimo būdais. Dalyviai dirbo mišriose tarptautinėse komandose taip dalindamiesi savo patirtimi bei idėjomis. Švarios aplinkos labui lietuvių iniciatyva buvo surinktos šiukšlės Kobuleti kurortinio miesto paplūdimyje, bandant vietinę bendruomenę pakviesti prisidėti prie gražios, žmonėms ir gamtai naudingos akcijos.

Projekto dalyviai Aistė ir Ugnius pasidalino savo įspūdžiais.

Aistė

Kelionė į Gruziją lyg nunešė į praeitį, kur laisvai per kelius bėgioja karvės, ožkos ir kiti gyvūliai, vietiniai paprasti, draugiški, sąžiningi ir svetingi žmonės, stebino miesto ramybė, o gamta.. na ji tiesiog užburianti. Projektas parodė, kad žmonės, suburti iš įvairių šalių, gali vieningai siekti užsibrėžtų tikslų, nekreipiant dėmesio į amžiaus, lyčių, įsitikinimų skirtumus. Kas kartą keičiamos darbo grupės leido pažinti visus kartu ir kiekvieną atskirai, kaip žmones, kaip asmenybes. Kultūrinių vakarų metu praplėsti žinias, išmokti tradicinių šokių, paskanauti dar neragautų vaišių. Po projekto pradėjau gerti tirpią kavą, anksčiau jos nemėgdavau, o to priežastis viena – tiesiog nemokėjau jos tinkamai paruošti, tai tik datalė to, ką teko sužinoti, pasimokyti, pritaikyti kasdieninėje veikloje ir pasidalinti su kitais. Projektui pasibaigus ne vieną dieną teko ,,virškinti“ patirtus įspūdžius, kol buvo galima įsivažiuoti į įprastą veiklą, nors tai truko tik 9 dienas, jos davė daugiau nei 9 metai kasdieninėje rutinoje.

Ugnius

Projektas iš tiesų nustebino. Gruzija ir Gruzijos kultūra yra visiškai kitokia nei mūsų. Patys Gruzinai yra labai aktyvus, svetingi ir nuoširdūs žmonės. Viso projekto metu šeimininkai klausinėjo kaip mums sekasi, kaip mes laikomės, ir ar nieko netrūksta. Jiems buvo keista matyti lietuvius, kurie nėra tokie emocionalūs kaip jie. Man buvo smagu pamatyti skirtumą tarp Druskininku ir Kobuleti kurorto. Tai labai panašus kurortas į mūsų, kuris vasaros metu kupinas žmonių šurmulio, o sezonui pasibaigus ištuštėja. Tik skirtumas toks, kad Druskininkai pasiruošę priimti svečius visus metus, ko nepasakytum apie Kobuleti kurortą. Šeimininkams su malonumu pasakojome apie švarą ir estetiką, pasitelkę Druskininkų pavyzdį. Projekto metu iš naujo įvertinome ką turime, išmokome daugiau šypsotis ir pažinome žmones, kurie iš tikrųjų tapo mūsų draugais.

Projektas finansuotas „Erasmus+“ lėšomis.