Jaunimo mainai – patirtis ir nauji draugai

Aplink pasaulį su jaunimo mainų programomis ir Erasmus+
2018 spalio 18
Projektai
2018 m. įgyvendinti projektai
2018 gruodžio 11
Rodyti viską

Jaunimo mainai – patirtis ir nauji draugai

Šiais metais Druskininkų jaunimo užimtumo ir pats įgyvendina, ir kaip partneris dalyvauja įvairiuose Erasmus + projektuose. Tokio pobūdžio jaunimo mainai, sulaukia vis  didesnio susidomėjimo. Tokių projektų metu jaunimui suteikiama galimybė atrasti save ir įgyti tarptautinės patirties per diskusijas ir kitas neformaliojo ugdymo veiklas. Skirtingai nei Erasmus+ studijos, jaunimo mainai yra trumpalaikiai ir trunka nuo 5 iki 21 dienos, todėl šiuose projektuose noriai dalyvaujama.

Tarptautiniai jaunimo mainai „Create Change“ vyko Kobuleti mieste, Gruzijoje spalio 5-14 d. 35 jauni žmonės iš Gruzijos, Makedonijos, Vengrijos, Norvegijos, Turkijos, Armėnijos ir Lietuvos dešimt dienų gyveno kartu, aktyviai dalyvavo įvairiose veiklose, išmoko būti komanda, įveikti tam tikrus iššūkius drauge, pažinti ne tik save, bet ir kitus. Projekto tikslas – įtraukti  jaunimą į aktyvią, tarpkultūrinį mokymąsi ir asmeninį tobulėjimą skatinančią veiklą per patyriminį mokymąsi, ugdant pagarbą, toleranciją ir solidarumą tarp skirtingų socialinių grupių bei kultūrų.

Užteko kartu praleisti 10 dienų ir jau turi draugų, kurie tave supranta, jaučia, tiki. Projektas suteikė galimybę ne tik atsiskleisti, pristatyti savo patirtis, bet ir kurti bei  keisti. Neformalių bei aktyvių metodų pagalba aptarti skirtingų šalių stereotipai, kultūrų skirtumai, erasmus + programos galimybės ir kt.

Lietuvos grupės dalyvių įspūdžiai.

„Erasmus+“ – tai puiki galimybė pažinti naujus žmones, jų kultūras, pamatyti šalį, gilinti žinias įvairiose, jaunimui aktualios srityse. Šio projekto dėka, lavinami užsienio kalbų įgūdžiai, adaptuojamasi prie naujos aplinkos, susipažįstama su šių dienų aktualijomis pritaikant skirtingus mokymosi metodus bei užmezgami nauji ryšiai su kitataučiais“ – teigė Margarita.

„Mainuose, atradau patirtis ir pamokas, kurių tikrai nesitikėjau. Džiaugiuosi, turėjęs galimybę bendrauti su įvairiais žmonėmis, dalintis patirtimi ir kultūriniais skirtumais. Mainus rekomenduoju kiekvienam ieškančiam patirčių ir nebijančiam iššūkių.“ – patirtais įspūdžiais dalijosi  Dominykas.

„Mainuose atradau galimybes, kurių nesitikėjau atrasti. Visų pirma, kaip lengvai tu iš tiesų gali keliauti po visą Europą. Jaunimo mainai, EST ir t.t. Antra, tai žmonės – visi labai labai skirtingi dėl savo kultūrų skirtumų. Tačiau kartu jie yra labai įdomus – keliautojai, ištroškę nuotykių ir žinių. Čia atradau, tikiuosi, ilgaamžius draugus, su kuriais tikiuosi kažkada susitikti. Šis projektas labai praplėtė mano ganėtinai siaurą akiratį ir, atsiradus kitai tokiai galimybei išvykti, nedvejočiau ir sutikčiau.“ – mintimis dalijosi Gytis.

„Projekto metu sutikti žmonės, įgyta patirtis, net neabejoju, kad išliks ilgam. Jo metu pasisėmiau įkvėpimo, naujų idėjų, iškėliau naujus tikslus sau, daug išmokau apie neformalų ugdymą. Šio projekto metu dalyviai buvo susirinkę (net) iš septynių šalių, visi įvairaus amžiaus, tačiau niekas nejautė nei kultūrinio, nei amžiaus barjero, todėl tarpusavyje mes dalinomės savo patirtimis, žiniomis, apie viską kalbėjome be jokių tabu, o tai lėmė, kad tapome vieni kitiems artimi, praturtinome vieni kitus, gilinome savo brandą, pasaulėžiūrą. Po kiekvieno sudalyvauto Erasmus + projekto, iškart laukiu sekančio, nes tokios patirtys nuspalvina tavo gyvenimą pačiomis gražiausiomis spalvomis; leidžia pajusti tikrą jo skonį.“ – pasakojo Viktorija.

„Jaunimo mainai, mokymų kursai ar kiti Erasmus+ projektai mane vilioja dėl kelių priežasčių – tai žmonių, kuriuos sutinku bei patirčių, kurias įgaunu ir dalinuosi.  Tarptautinių projektų įgyvendinimą itin vertinam ir kiek galėdami plečiam.  Labai smagu, kad tokių projektų metu jaunimas bei vykstantys į juos jaunimo centro atstovai vykdo pokyčius –  atsikrato kultūrinių stereotipų, prietarų ir kai kurių  baimių. Atvirumas visų pirma sau ir kitiems, ugdo kritinį mąstymą, skatina empatiją. Nuoširdžiai džiaugiuosi už mūsų jaunimą, kuris  įsitraukia, patiria, ieško ir atranda ne tik naujas galimybes, bet ir naujus draugus, kultūras, mokymosi metodus. “ – teigė Aušra.