ATNAUJINTAS SKATE PARKAS KVIEČIA Į HOLY PINE FESTIVALĮ
2019 birželio 12
Svečių iš Sakartvelo vizitas Druskininkuose
2019 liepos 5
Rodyti viską

JUC savęs pažinimo stovykla

              Pažinti save – tai suprasti savo silpnybes ir stiprybes, pomėgius ir baimes, norus ir svajones, tai, kas patinka ir tai, kas nepatinka, toleranciją ir ribas. Tai asmeninio tobulėjimo praktika, kuri padeda suprasti savo asmenybės išskirtinumą. Druskininkų jaunimo užimtumo centras tęsdamas ilgametes tradicijas ir vėl kartu su penkiolika Druskininkų savivaldybės jaunuolių leidosi į savęs pažinimo ir nepamirštamų atradimų kupiną kelionę. Stovyklos vadovai Aistė Fedaravičiūtė ir Deividas Laukionis džiaugiasi, kad susidomėjimas šia stovykla kasmet vis didesnis, o jauni žmonės sąmoningai priima iššūkį sau – stoja į kovą su savo baimėmis, smalsumu ir drąsa spindinčiomis akimis eina savęs ir kitų pažinimo link.

          Pirmąją stovyklos dieną jaunuolių laukė vadovų paruošti ir neformalaus ugdymo metodais paremti susipažinimo ir komandos formavimo žaidimai, po pietų su jaunuoliais dirbo lektorius Darius Ražauskas, kuris kalbėjo apie pasitikėjimą savimi, kaip pasiekti norimų tikslų. Vakare jaunuoliai savo tvirtumą ir ryžtą išbandė ekstremaliose „Uno“ nuotykių parko trasose.

           Antroji diena prasidėjo anksti, daugelio dalyvių nuomone, tai buvo įsimintiniausias jų rytas. Šįkart dalyvius pažadino ne vadovai, o Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės komanda, kuri suteikė galimybę jauniems žmonėms išbandyti savo jėgas laukinėje gamtoje, susidurti su iššūkiais, patikrinti savo ištvermę ir ryžtą: veido maskavimasis, kliūčių ruožo įveikimas, kovinių ginklų pristatymas, praktinis šaudymo užsiėmimas ir dar daug kitų veiklų. Grįžus iš laukinės gamtos, vos kiek pailsėjus skubėjome į Druskininkų VSB organizuotą pasivažinėjimą Trikk‘ais. Bendradarbiaujant su Europos komisijos atstovybe Lietuvoje galėjome išgirsti ir sudalyvauti praktiniame užsiėmime apie jaunimo galimybes ES. Vakare mėgavomės poilsiu boulinge.

           Savęs pažinimas tęsėsi ir trečiąją dieną – emocijų lietus, vieniems dėl didelio džiaugsmo, kitiems dėl per sunkių kliūčių, nesusikalbėjimo su sėdinčiu partneriu. Tačiau stovyklautojus tai tik sustiprino – žygis baidarėmis, tai paskutinioji užduotis stovyklautojams, po kurios jie tapo kieta, vienas už kitą pasiryžusia stoti komanda.

          Kartu patyrėm daug, susipažinom, įveikėm visas kliūtis kartu. Mes pažįstame save šiek tiek geriau, nei vakar ar diena anksčiau. Užsimezgusios draugystės tęsis ir toliau – ir tose pačiose Druskininkų jaunimo užimtumo centro erdvėse, kurios yra atviros visam jaunimui.

Stovyklos dalyvių įspūdžiai dalyvių atsiliepimai: 

         Anna Augustinavičiūtė: „Eidama į stovyklą visiškai nenutuokiau, kas ir kaip bus, net gi būdama pačioje stovykloje aš nežinojau kas vyks, intriga likdavo iki paskutiniųjų. Tas buvo labai įdomu, nes kiekvieno ryto laukdavau nekantriai. Ir išties visa programa man begalo patiko, nors ir grįžau namo vos stovinti ant kojų, bet labai laiminga. Visiškai nesitikėjau, kad į stovykla atkeliaus tokie geranoriški ir suprantantys žmonės, kurie padės ir palaikys kompaniją. Stovykloje buvo daug užduočių kuriom tikrai reikėjo ryžto ir komandinio darbo. Mes vieni kitus motyvavom ir padėjom kaip fiziškai taip ir morališkai. Aš buvau ir esu, nerealiai laiminga susipažinus su naujais žmonėmis. Kiekvienos dienos pabaigoje aš vis labiau ir labiau supratau kiek daug visko aš galiu, kaip stipriai aš tobulėju ir vis labiau suprantu save. Žinoma, tai suprasti ir suvokti, padėjo nuostabūs vadovai, kurie motyvavo, sklaidė pozityvą, rodė pavyzdį ir tobulėjo kartu su mumis. Lengvų užduočių tikrai nebuvo, bet tai irgi yra fantastiška, mes turėjom peržengti savo komforto zoną, pažiūrėti į save iš kitos pusės, mokytis dirbti komandoje ir daug daug kitos patirties kurią mes gavome stovyklos metu.“

           Austėja Kleponytė: „Eidama į šią stovyklą dar šiek tiek dvejojau. Tačiau viskas, ką patyriau čia, be galo nustebino ir praturtino. Žodžiais apsakyti negalima, ką jautėme, kaip viskas buvo nuostabu! Mes išmokome pažinti save, papildėme naujomis mintimis, idėjomis, įgijome daugiau supratimo ir pasitikėjimo savimi. Mes mokėmės nugalėti savo baimes, suprasti vertybes ir atrasti kažką naujo. Išbandėme tiek daug veiklų, kurios mums davė begalę iššūkių. Ką veiksime ir ką išbandysime, nežinojome. Paslaptys ir siurprizai padarė šią stovyklą dar įdomesnę mums. Esu be galo dėkinga už visą praleistą laiką kartu, emocijas, šypsenas ir juoką“

         Greta Markelionytė: „Per šią stovyklą įvyko tikrai daug įdomių ir linksmų užsiemimų, pramogų. Kai tik atvykau į šią stovyklą, pamačiau daug nepažįstamų veidų,bet laikui bėgant mes visi susipažinome ir su daugeliu pradėjau bendrauti. Stovykloje supratau daug dalykų apie save, kurie truputį verčia mane susimąstyti. Nors stovykla truko vos 3 dienas, mes per jas nuveikėme labai daug, komandiniai žaidimai, pokalbiai su lektoriumi, pramogos ir daug kitų dalykų. Šioje stovykloje buvo galima būti savimi, nebijoti jog kažkas tau kažką negražaus pasakys, stovykloje žmonės buvo ypatingai nuoširdūs ir draugiški, kurie skubėjo tau padėti visose situacijose. Taip pat stovyklos vadovai Aistė ir Deividas buvo labai draugiški ir malonūs, norėčiau jiems dar kartą padėkoti už nuostabią stovyklą!“