Vasaros stovykla sugrįžta į Druskininkų JUC
2020 birželio 16
Druskininkų JUC naujas komandos narys
2020 liepos 2
Rodyti viską

JUC SAVĘS PAŽINIMO STOVYKLA 2020 m.

Birželio 15–17 dienomis Druskininkų JUC vasaros veiklų maratonas prasidėjo fantastiška „Savęs pažinimo“ stovykla – nepamirštama ir atradimų kupina kelionė. Trys dienos ir dvi naktys, toks trumpas laikas, bet įvykę pokyčiai ir stovyklos nauda jaunuoliams buvo akivaizdūs. Stovyklos vadovės Aistė Fedaravičiūtė ir Gerda Zubavičienė džiaugiasi, kad dvidešimt Drukininkų savivaldybės jaunuolių, sąmoningai priėmė iššūkį sau – stojo į kovą su savo baimėmis, drąsiai kalbėjo apie savo silpnybes ir stiprybes, su dideliu smalsumu mokėsi priimti save ir kitus, spindinčiomis akimis ir kupini entuziazmo priėmė visus jiems mestus iššūkius.

Pirmąją stovyklos dieną jaunuolių laukė vadovų paruošti ir neformalaus ugdymo metodais paremti susipažinimo ir komandos formavimo žaidimai, po pietų su jaunuoliais dirbo lektorius Saulius Bagdonas, įvairių metodų pagalba ugdė pasitikėjimą savimi, jaunuoliai turėjo išeiti iš savo komforto zonos ribų, išdrįsti kalbėti drąsiai ir viešai, nebijoti ne tik emocinio, bet ir fizinio kontakto su kitais žmonėmis, žiūrėti vienas kitam į akis, sakyti komplimentus, betarpiškai bendrauti. Lektorius jaunuolius motyvavo, mokė siekti svajonių ir tikslų, atrasti savo pašaukimą. Vakarą leidome kartu su stalo žaidimų asociacijos „Board Punks“ savanoriu Juliumi.

Antrąją dieną savęs pažinimas tęsėsi – baidarių žygyje. Tikras emocijų lietus, vieniems dėl didelio džiaugsmo, kitiems dėl per sunkių kliūčių, ar nesusikalbėjimo su partneriu. Daugumai stovyklos dalyvių tai buvo pirma tokia patirtis, atnešusi didelį džiaugsmą ir pasitenkinimą savo ištverme ir ryžtu. Po visų išbandymų gamtoje pasinėrėme į aroma kvapų pasaulį, įkvėpėme energijos, pasitikėjimo savimi ir meilės. Lektorės Vitos Bagdonavičienės pagalba pažinome, kas yra aromapsichologija, taikėme skirtingas praktikas užslopintoms emocijoms transformuoti bei paleisti.

Paskutinę stovyklos dieną jaunuoliai savo tvirtumą ir ryžtą išbandė ekstremaliose „Uno“ nuotykių parko trasose. Akistata su aukščio baime, kurią įveikė kiekvienas. Po pietų laukė refleksijos ir atsisveikinimas.

Kartu patyrėm daug, susipažinom, įveikėm visas kliūtis, sustiprėjome. Užsimezgusios draugystės tęsis ir toliau – tose pačiose Druskininkų jaunimo užimtumo centro erdvėse, kurios yra atviros visam jaunimui.

Stovykla finansuojama Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendinant projektą „JUC – namai jaunimo idėjoms“.

Stovyklos dalyvių įspūdžiai:

Eimantas P. „Visų pirma, net nesitikėjau, kad ši stovykla bus tokia nuostabi ir pilna  nuotykių. Visi šios stovyklos dalyviai buvo draugiški, bendravome ir linksmai kartu leidome laiką. Veiklos buvo įdomios ir kupinos nuotykių. Labiausiai norėčiau padėkoti Aistei ir Gerdai už tai, kad nepagailėjo savo laiko ir šią nuostabią stovyklą praleido su mumis“ .

Martyna R. „Eidama į stovyklą nežinojau ką joje veiksime. Galvojau, kad ši stovykla bus kaip ir visos kitos ir nieko nebus ypatingo, bet labai klydau. Stovykla buvo nuostabi – jos metu žaidėme komandinius, stalo žaidimus, buvo įvairiausių pramogų. Kiti stovyklos nariai buvo labai nuoširdūs ir draugiški, galėjai visada su jais pasikalbėti. Norėčiau labai padėkoti Aistei ir Gerdai už nuostabią stovyklą“.

Džesika V. „Stovykla buvo pasakiška, o visi dalyvavę žmonės draugiški. Dėkoju Aistei ir Gerdai, kad suteikė galimybę dalyvauti šioje stovykloje. Man šita stovykla padėjo labiau pažinti save ir kitus, išmokti bendrauti su įvairiais žmonėmis, padėti jiems. Labai dėkimga esu visiems už gerai praleistą laiką. Ačiū.“