Druskininkų savivaldybės jaunimo (14-29 m.) apklausa
2020 balandžio 3
Jaunimo iniciatyvų finansavimo konkursas
2020 balandžio 9
Rodyti viską

Judame taip, kaip mokame

„Vienybė judant” (angl. “Unity in movement”) – tai projektas, kurio griebėsi neformali jaunimo komanda „DruskininkaiRunners”. Komanda savo veiklą pradėjo dar 2010 metais, tuomet parkūras (angl. parkour) dar tik skleidė savo šaknis Lietuvoje.

Norintys išmokti parkūro ar laisvojo judėjimo (angl. freerunning) tai darydavo padedami pradedančiųjų draugų, bendraamžių arba mokėsi žiūrėdami įvairius vaizdo montažus internete. Nuo tada daug kas pasikeitė. Atsirado pirmosios parkūro aikštelės, parkūro ir laisvojo bėgimo treniruotės, daugelis žmonių sužinojo kas yra parkūras ir laisvasis bėgimas. Galbūt ne visi parkūrą pripažįsta kaip „normalią” sportinę veiklą ir ne visi žvelgia į tai iš teigiamos pusės, tačiau per tuos 10 metų iš vandalų, kurie gadina miestą tapome tais, kurie lavina savo kūną ir padeda kitiems išmokti judėti kitaip. Manome, jog prie teigiamo parkūro įvaizdžio formavimo nemažai prisidėjome ir mes, „DruskininkaiRunners” komanda. Bet žinant mus – mes norime dar daugiau, dar geriau, mes norime, kad kuo daugiau žmonių susipažintų su mūsų propaguojama veikla, ją išbandytų patys! 

Kol kieme geri orai ir nėra labai šalta – miestas tobula vieta pajudėti, taip pat turime nuostabią parkūro aikštelę, kurią kartais reikia šiek tiek pataisyti (vis dėl to ji nėra nauja), tačiau mūsų poreikius tai pilnai patenkina. Treniruojamės patys ir mokome kitus! Didelis stabdis mūsų veiklai, o ypač vedamoms treniruotėms yra šaltasis metų sezonas. Atėjus šaltajam sezonui tenka keltis į vidaus patalpas, kurios nors ir apsaugo mus nuo nepalankių oro sąlygų, nėra tinkamai pritaikytos parkūro ir laisvojo bėgimo treniruotėms. Ties čia ir siekiame įdėti darbo ir pastangų, kad mes ir VISI KITI galėtų saugiai mokytis ir treniruotis, kad turėtų geresnes sąlygas ir daugiau galimybių nei mes turėjome, kai pradėjome savo veiklą prieš 10 metų.

Taigi, prie ko čia tas projektas „Vienybė judant”, ką mes nuveikėme per šiuos metus ir ką dar planuojame nuveikti? Šio projekto padedami jau šiandien turime įsigiję nemažai naujo inventoriaus, kuris leis saugiau ir kūrybingiau treniruotis tiek mums tiek visiems, kurie norės išmėginti parkūrą ir laisvąjį bėgimą! O mūsų yra tikrai nemažai ir per šiuos kelis mėnesius prie mūsų prisijungė nemažai naujokų. Taip pat susibūrę gaminome kliūtis, kurios padės atnaujinti ir mūsų lauko parkūro aikštelę.
Sukūrėme keletą video ir sukursime dar ne vieną ir ne DU!

Dalyvavome Vilniuje vykusiose „Mamgrow Freerunning and Tricking Winter Jam 2020” varžybose! (Daugelis iš mūsų nuožmiai varžėsi ir iškovojo prizines vietas).

Sukūrėme vieną pasirodymą:

Na, o toliau planuojame į treniruotes pritraukti dar daugiau žmonių, treniruotėse norime išvysti ne tik jaunimą, bet ir vyresnius! Griebk draugą, draugę ar šeimos narį ir ateik pas mus! Pirmą kartą kursime pilnametražį filmą, kuris parodys koks iš tiesų yra parkūras ir laisvasis bėgimas Lietuvoje. Nors karantinas ir sujaukė šiek tiek planus ir mums teks stipriai paplušėti norint sugrįžti į savo vėžias ir viską įgyvendinti – MES TAI PADARYSIM!
VISI – JUDĖKIME KAIP VIENAS ir pabaigai jums paliekame šį video tiesiogiai iš mūsų namų, kiemų ar artimų teritorijų: