„Leisk žinioms skristi“ – ekstremalaus sporto mokymai Lietuvos ir Lenkijos jaunimui

Jaunimo verslumo programa Druskininkuose
Druskininkų verslininkams ir jaunimui – patrauklios įdarbinimo galimybės vasarą (video)
2018 liepos 30
Rugpjūčio 7-18 dienomis – IV-asis tarptautinis Druskininkų vasaros teatro festivalis „SANKRYŽA“
2018 rugpjūčio 2
Rodyti viską

„Leisk žinioms skristi“ – ekstremalaus sporto mokymai Lietuvos ir Lenkijos jaunimui

Liepos 13-15 d. Druskininkų jaunimo užimtumo centre ir Liepos 27-29 d. Elke, Lenkijoje surengti jaunimo mokymai,  sutraukę ekstremalaus sporto mėgėjus iš abiejų šalių. Jaunimo mokymų tikslas – taikant ekstremalaus sporto metodus mokytis tolerancijos bei atviro bendradarbiavimo.  Dviejų šalių susitikimo metu organizuotos veiklos skatino jaunuolius ne tik išbandyti naujas sporto šakas, bet ir panagrinėti tolerancijos bei atviro bendradarbiavimo svarbą.

Projekto „Leisk žinioms skristi“ (Let your knowledge fly – anglų k.) dalyviai turėjo progą susipažinti su Druskininkų jaunimo užimtumo centre vykdoma veikla,  pažaisti stalo ir kitus neformalaus ugdymo žaidimus, išbandyti skate parką, parkūro ir gimnastų aikšteles.

Nors tomis dienomis oras tikrai nelepino, tačiau užsidegimas, puiki draugija bei esantys profesionalai šalia skatino išbandyti tai, kas reikalauja iššūkio, susikaupimo, tolerancijos bei didesnių pastangų ir tarpusavio supratimo.

Pasak Monikos, lenkų grupės vadovės  –  „Dėka trenerio, kuris ne tik padėjo, bet ir paragino –  pavyko išbandyti agresyvius riedučius ir nusileisti rampa. Man tai buvo didelis iššūkis, bet ir didelė laimė“.

Lietuvių grupės dalyvė Skirmantė teigė, kad dalyvauti mokymuose ją paragino draugai,  bet sudomino pati idėja. Jos nuomone, tolerancija ekstremaliame sporte yra iš ties svarbi, nes toks sportas reikalauja daugiau pastangų. „Aš turėjau galimybę išbandyti įvairias ekstremalaus sporto priemones ir man buvo labai smagu“ – sakė Skirmantė.

„Dalyvauti mokymuose sutikau nes norėjau išbandyti naujas sporto šakas ir labai laukiu išvykos į Lenkiją“ – kalbėjo Marius. Jo nuomone tolerancija visose sporto šakose, kaip ir bet kur kitur yra svarbi ir gerai, kad jaunimas apie tai kalba.

Netrukus, liepos 27-29 d. mokymų dalyviai vėl susitiko Luke, Lenkijoje. Mokymų dalyvių laukė ne tik komandą suburiančios veiklos, tokios kaip plaukimas baidarėmis, bet ir ekstremalaus sporto varžybos „Gatvės sportų konfrontacija“, kuriose dalyvavo riedučių, riedlenčių, bmx dviračių ir paspirtukų atstovai.

Mokymų dalyviai iš Lenkijos varžybų metu pristatė dar vieną ekstremalaus sporto šaką – gatvės gimastiką, o lietuvių atstovai visiems norintiems vedė parkūro sesiją. Salvinija Leonavičiūtė dalyvavo riedučių varžybose ir iškovojo antrąją vietą.

Projekte dalyvavusi Karolina teigė, kad Lenkijoje ją itin sužavėjo aplinka ir draugiški žmonės, džiaugėsi naujomis žiniomis ir pažintimis.

Deividas Laukionis, lietuvių grupės vadovas teigė, kad „projektas ne tik supažindino su naujais žmonėmis, bet padėjo labiau pažinti ir lietuvių grupę“, ir išskyrė įgytą neįkainojamą patirtį pirmą kartą vadovaujant tokiam projektui.

Projektas finansuojamas pagal Valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutartį 2018 m. birželio 15 d. Nr. LMF1-4.