Naujas nacionalinis moksleivių konkursas „PAŽINK LAISVĘ!“

JAUNIMO MANAI SLOVĖNIJOJE
2015 rugsėjo 29
TEATRO GRANDAI – VIENAME SPEKTAKLYJE!
2015 spalio 1
Rodyti viską

Naujas nacionalinis moksleivių konkursas „PAŽINK LAISVĘ!“

Siūlome dalyvauti profesionalios jungtinės komandos iš Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos bei Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto atstovų organizuojamame naujame ir originaliame nacionaliniame mokinių konkurse „Praeities stiprybė – dabarčiai“. Su konkurso šūkiu „Pažink laisvę!” bei tarpusavyje derindami tiriamuosius bei kūrybinius įgūdžius pažinsime sudėtingus, bet kartu nepaprastai įdomius ir įkvėpiančius, Lietuvos Laisvės kovų įvykius, asmenybes ar jų įamžinimo būdus.

Kūrybinės – tiriamosios užduoties įgyvendinimo principai remiasi paprasta „formule“ – surask – pažink – atskleisk – papasakok:

Surask: dalyviai išsirenka jiems aktualų Laisvė kovas menantį materialaus ar nematerialaus paveldo objektą ir / ar reiškinį savo gyvenamojoje vietoje.

Pažink: konkurso dalyviai aiškinasi, koks tai objektas ir / ar reiškinys, kokios yra jo atsiradimo aplinkybės, kokia jo istorija, reikšmė praeičiai ir dabarčiai.

Atskleisk: dalyviai, pasitelkdami originalią ir šiuolaikišką kūrybinę – tiriamąją prieigą, atskleidžia Laisvės kovas menantį objektą ir / ar reiškinį.

Papasakok: dalyviai pasitelkdami įvairias įgyvendinimo formas (video kūrinys, audio kūrinys, foto montažas, reportažas ir kt.) per savo kūrybinį – tiriamąjį darbą papasakoja pasirinktąją Laisvės kovų istoriją!

Burkite vyresnių mokinių komandas, domėkitės, dalyvaukite ir nugalėkite – juk geriausius kūrybinius – tiriamuosius darbus pamatys visa Lietuva, o juos parengusios komandos lankysis ne tik teminiuose užsiėmimuose Vilniaus universitete ir Lietuvos kariuomenės daliniuose, bet ir laimės originalius prizus!

Konkurso globėjas Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Daugiau informacijos:

http://www.if.vu.lt/praeities-stiprybe-dabarciai

https://www.facebook.com/pazinklaisve