Neformalus jaunimo ugdymas – naujos galimybės

„Veiksmo savaitė BE patyčių 2018“ – savęs pažinimas ir komandos formavimas
2018 kovo 22
Darbas vasara – misija įmanoma
2018 balandžio 16
Rodyti viską

Neformalus jaunimo ugdymas – naujos galimybės

Kovo 20-28tą dienomis Druskininkuose vyko Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ finansuojamas tarptautinis jaunimo mainų projektas „Inspire Create Explore“ (liet. „Įkvėpk Sukurk Atrask“). JUC organizuojamame projekte dalyvavo 30 jaunuolių, kurie atvyko iš  Makedonijos, Gruzijos, Armėnijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos. Projekto tema – neformalus jaunimo ugdymas, jo metodai ir tikslai.

Kiekvieną projekto dieną dalyvių laukė skirtingos veiklos: žaidimai, paskaitos, kultūriniai vakarai. Vyko diskusijos  apie  kuriamus stereotipus, tarpkultūrinius skirtumus ,konfliktų valdymą. Kiekviena šalis turėjo galimybę pristatyti savo šalies kultūrą, tradicijas, supažindinti su tradiciniais šokiais, dainomis bei maistu. Lietuvių kultūrinio vakaro metu svečius lietuviškų šokių ir dainų mokė folkloro ansamblis „Racilukai“.

Projekto metu svečiai iš užsienio susipažino su Druskininkų  Jaunimo užimtumo centru, taip pat savo veiklas pristatė Druskininkų socialinių paslaugų centras, Druskininkų visuomenės sveikatos biuras, Druskininkų dienos centras ,Bočių kolektyvas bei Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“. Projekto dalyviai apsilankė Druskininkų miesto savivaldybėje, kur Druskininkų mero pavaduotojas l. Urmanavičius pristatė  Druskininkų istoriją, keitimosi progresą ir ateities projektus.

Projekto metu įgytas žinias dalyviai panaudojo vesdami pamoką Druskininkų „Ryto“ gimnazijos moksleiviams. Dalyviai neformalaus ugdymo metodais gimnazistams pristatė  temas apie toleranciją, patyčias, diskriminaciją, sveiką gyvenimo būdą ir pan.

 „Inspire Create Explore“ projekto metu dalyviai ne tik sužinojo neformalaus jaunimo ugdymo metodus, bet turėjo galimybę pažinti vieni kitų kultūras, susirasti naujų draugų bei kalbėtis apie naujus projektus ateityje.

Jaunimo mainų dalyviai

Jaunimo mainų dalyviai

 

Daugiau akimirkų rasite čia