Organizuotas savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdis

Druskininkų JUC vasaros atgarsiai
2018 rugsėjo 13
Aplink pasaulį su jaunimo mainų programomis ir Erasmus+
2018 spalio 18
Rodyti viską

Organizuotas savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdis

Rugsėjo mėn. mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus iniciatyva organizuotas savivaldybės jaunimo reikalų tarybos išplėstinis posėdis, kuriame dalyvavo mero patarėjai Aivaras Kadziauskas ir Irena Lynikienė,   mokinių savivaldos atstovai, jaunimo užimtumo centro komanda.

Susitikimo metu buvo aptarta Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos pozicija dėl balsavimo nuo 16 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose, pristatytas projektas „Lyderių laikas 3“. Taip pat kalbėta apie vasaros stovyklas bei Jaunimo verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką programą.

Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, mero pavaduotojas  Linas Urmanavičius pristatė jaunimui iniciatyvą keisti  LR Konstitucijos 34 straipsnį ir ankstinti balsavimo amžių bei klausė jų nuomonės šiuo klausimu. Dauguma jaunuolių iš principo teigiamai vertino šią iniciatyvą, tačiau teigė, kad šiai dienai jie jaučiasi dar nepasirengę. Gimnazistai pateikė pavyzdžių iš mokyklinio gyvenimo – kuomet jie sudarydami savo individualius ugdymosi planus, renkasi mokomuosius dalykus. Jų teigimu, net tokie pasirinkimai yra labai sudėtingi ir juose jie kreipiasi pagalbos į mokytojus, tėvus. Jaunuolių manymu, šiam pokyčiui reiktų intensyviai bei kruopščiai ruoštis, kad būtų išvengta manipuliavimo jaunimo pasirinkimu. Svarbu ne tik pakeisti teisės aktus, bet ir ugdyti mokinių kritinį mąstymą, jų gebėjimus naudotis įvairiais informacijos šaltiniais ir daryti išvadas. Apibendrindamas diskusiją bei pritardamas jaunuolių išsakytai nuomonei mero pavaduotojas akcentavo, kad pirmiausiai reikia pasiruošti ir tik tuomet priimti sprendimą, o ne atvirkščiai – kuomet reikia spręsti problemas ir tvarkytis su neigiamais padariniais, kuriuos sukelia skubotai priimti sprendimai.

Susitikimo metu švietimo skyriaus specialistė Diana Brown pristatė nacionalinio švietimo projekto „Lyderių laikas 3“ veiklas Druskininkų savivaldybėje bei kvietė konkrečiomis iniciatyvomis prisidėti ir mokyklų mokinių tarybas. Spalio mėn. nutarta organizuoti pasitarimą, kurio metu visų mokyklų savivaldų atstovai pristatys savo siūlymus dėl norimų pokyčių.