Pagerbti Jaunimo garantijų iniciatyvos geriausieji, tarp kurių Druskininkų jaunimo užimtumo centro darbuotoja

Tarptautinės Tolerancijos dienos minėjimas
2016 lapkričio 17
Skelbiami plakato konkurso nugalėtojai !
2016 lapkričio 29
Rodyti viską

Pagerbti Jaunimo garantijų iniciatyvos geriausieji, tarp kurių Druskininkų jaunimo užimtumo centro darbuotoja

Vakar Vilniuje, „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre vykusioje netradicinėje konferencijoje pagerbti šalies geriausi Jaunimo garantijų koordinatoriai ir aktyviausi dalyviai. Tai nauja LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei socialinių partnerių tradicija, siekiant apdovanoti žmones, labiausiai prisidėjusius prie sėkmingo Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo.

Į Jaunimo garantijų iniciatyvos projektus „Atrask save“ ir „Naujas startas“, kuriuose gali dalyvauti visi nedirbantys ir nesimokantys jaunuoliai iki 29 metų amžiaus, per šių metų 10 mėn. jau įsitraukė beveik 9 tūkst. jaunuolių. Iš jų daugiau nei 1 tūkst. nebuvo įsiregistravę darbo biržoje. Planuojama, jog iki 2018 m. intensyvią pagalbą integruotis į darbo rinką ar įgyti tolesnį išsilavinimą gaus daugiau nei 35 tūkst. jaunų žmonių.

Situacija darbo rinkoje sparčiai gerėja – per metus užimtumas suteikiamas 85 proc. visų į darbo biržas besikreipiančių jaunuolių. Tai patvirtinta ir Lietuvos statistikos departamento duomenys – jaunimo iki 25 metų amžiaus nedarbo rodiklis šių metų III ketv. sudarė 13,1 proc., kai 2010 m. siekė piką – 35,7 proc.

 „Šios konferencijos šūkis – „Sužinok, kad gali!“, puikiai atitinka visos Jaunimo garantijų iniciatyvos kryptį Lietuvoje“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. „Lietuvos darbo biržos, Jaunimo reikalų departamento paskirti kuratoriai stengiasi nedirbančius ir nesimokančius jaunuolius visose savivaldybėse įgalinti: pritraukti, sudominti ir suteikti jiems pasitikėjimo savo jėgomis, atrandant sritis, kur jie stipriausi. Visi žinome, kaip sunku pasiekti tą, kuris nusivylęs savo gebėjimais, pasimetęs arba neturi motyvacijos siekti kažko daugiau. Todėl koordinatorių ir jų sutelktų socialinių partnerių darbas tikrai nelengvas, ir kiekvienas radęs savo kelią jaunuolis – tai neginčytinas jų nuopelnas ir sėkmė.“

Renginyje apdovanota Druskininkų jaunimo užimtumo centro vietos JGI koordinatorė Kristina Fedaravičiūtė už įdomiausia iniciatyva įgyvendinant Jaunimo garantijas. Kaip pati vietos JGI koordinatorė K. Fedaravičiūtė teigė „Džiaugiasi galėdama dirbti projekte „Atrask save“. Smagu būti įvertintai bei dirbti savivaldybės labui. Nors kiekviena diena tampa nauju išūkiu, tačiau įvertinimas tampa puikia motyvacija dirbti dar efektyviau“. Paklausus K. Fedaravičiūtės kokia gi tai įdomiausia iniciatyva, paaiškėjo, jog vietos JGI koordinatorė tapo Kauno apygardos Druskininkų skyriaus probacijos savanore. Pasak koordinatorės „įgyvendinant projektą labai svarbus bendradarbiavimas, todėl ir kilo ši idėja pačiai tapti savanore bei turėti kuo glaudesnį santykį su projekto dalyviais bei gauti jų didesnį pasitikėjimą. Džiugu jog Druskininkų savivaldybėje bendradarbiauti sutinka  skirtingos įstaigos, organizacijos ir taip prisideda prie projekto „Atrask save “ sėkmingo įgyvendinimo.“

 

Konferencija organizuota įgyvendinant Europos Komisijos projektą „Naujas bendravimo ir bendradarbiavimo modelis geresniam informavimui apie Jaunimo garantijas“. Projektą vykdo LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei socialiniai partneriai.