Projektas – Stovykla Elk
2014 gruodžio 1
Projektas „Trys regionai - dvi tautos - viena aistra"
Projektas „Trys regionai – dvi tautos – viena aistra“
2014 gruodžio 1
Rodyti viską

Projektas „Flat space“

programa veiklus jaunimas

Savanorystė VEŽA!

Projektas „Flat SPACE“ finansuotas ES programos „Veiklus jaunimas“ finišo gale.

 Druskininkų jaunimo užimtumo centras siuntė bei koordinavo projektą  „FLAT space“, kurio metu Asta Slapikaitė 12 mėn. savanoriavo   Moldovoje – Kišiniove.

2014 metais balandžio pradžioje Asta Slapikaitė grįžo iš projekto ir nuveiktas veiklas bei įspūdžius pristatė Druskininkų savivaldybės jaunimui.

programa veiklus jaunimas

2014 m. birželio 11 d. JUC’e vyko savanorės Astos Slapikaitės  veiklos pristatymas. Šįkart veikla savanorytės pristatyta ne tik skaidrių pagalba. Jaunimas turėjo puikią galimybę veiklas išbandyti ir praktiškai.

Pristatymo pradžioje Asta papasakojo apie Europos savanorių tarnybą, kurią pradėjo 2013-04-04 ir baigė 2014-03-31. Asta priėmė Oberliht organizacija esanti Kišiniove (Moldovoje). Organizacija susijusi su šiuolaikiniu menu ir viešosiomis Kišiniovo erdvėmis.  Asta dirbo ARThotel ir FLAT space vietose. Pasak Astos – ARThotel – taip vadinosi jų biuras, buveinė, kurioje ji praleisdavo nemažai darbo laiko, nes nuolat atnaujindavo asociacijos puslapį, viešindavo įvykusius renginius ir visą informaciją pateikdavo anglų ir rumunų kalbomis. Trumpai paaiškino Flate space pavadinimo esmę. Flate space – tai architektūrinis statinys, kurio išplanavimas primena tipinį sovietinį butą (tik ši vieta neturi išorinių sienų). Butas – tai atvira erdvė Kišiniovo centre, kurioje vyksta įvairūs modernaus (šiuolaikinio) meno pasirodymai, interpretacijos. Asta susirinkusius supažindino su veiklomis, kurias ji vykdė kartu su Oberliht organizacija. „Labai gražioms idėjoms – dažnai nereikia didelio finansavimo – tereikia tik didelio noro“ – kalbėjo Asta. Kaip antai – Kišiniovo centre, draudžiamoje statyti vietoje automobiliams, netoli Flat sapce erdvės nuolat stovėdavo automobiliai. Flate space organizatoriai ir Asta sugalvojo, kaip atkreipti visuomenės dėmesį į susidariusią problemą. Jie toje vietoje iškasė žemę ir suformavo daržą, kuriame augino kukurūzus. Kukurūzus pasodino todėl, kad Moldovoje tai labai populiari žemės ūkio kultūra.  Projekto metu buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį gražiomis formomis – viena jų buvo pasirinkta tokia.

Kiti projektai, kuruos vykdė Asta Kišiniove – tai pagalba rezidencijos programoje dalyvaujantiems šiuolaikinio meno atstovams iš įvairių šalių. Kaip pavyzdį buvusi savanorė pristatė menininką Dan Perjovschi, kuris labai įdomiai apibūdino šiuolaikinio meno paskirtį. Pasak jo – „šiuolaikinis menas tai tam tikros šalies aktualijų perteikimas įvairiomis meninėmis raiškos priemonėmis“.  Taigi siejant su tai buvo įvykdyta dar keletas projektų Kišiniove. Įvairių žinučių pateikimas sienose, vietovėse, siekiant informuoti visuomenę arba tiesiog atkreipti į jų dėmesį.

Druskininkų jaunimo užimtumo centras siekdamas įtraukti jaunimą į savanorystės procesą taip pat vykdė kelis atskirus projektus savo patalpose. Vienas jų – gėlių sodinimas ir vazonų pastatytas vietose kur negalima važiuoti. Kita –  nuorodų rodyklės kūrimas, siekiant informuoti jaunuolius, kur koks objektas ar svarbi vieta yra lauko teritorijoje, kaip pvz. rūkimui skirta vieta. Trečioji – skirtingų vizualizacijų perteikimas ant šiukšlių dėžių, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį, kad jos stovi ne šiaip sau, o atlieka švaros funkciją bei suteikia erdvei kūrybiškumo.

programa veiklus jaunimas programa veiklus jaunimas programa veiklus jaunimas programa veiklus jaunimas programa veiklus jaunimas programa veiklus jaunimas programa veiklus jaunimas programa veiklus jaunimas