Pasirengimo vizitas Turkijoje, Kayseri, Bunyan
Projektas „MY OWN SMALL BUSINESS“
2013 gruodžio 31
Projektas "Medieval Artisans"
Projektas „Medieval Artisans“
2013 gruodžio 31
Rodyti viską

Projektas „Rthym of the Cultures“

Projektas "Rthym of the Cultures"

2013 m. liepos 16 d. Druskininkų jaunimo centro užimtumo komanda išvyko į jaunimo mainus Rodowe (Lenkijoje). Projekto pavadinimas – ,,Rhytm of cultures‘‘, kurio tikslas buvo supažindinti Lietuvos jaunimą su Lenkijos kultūra, o Lenkijos jaunimą- su Lietuvos kultūra.

Į Lenkiją vyko 11 jaunuolių iš Lietuvos. Vieni kitus gerai pažinojome, todėl bendrauti buvo lengva. Lietuvių grupei vadovavo I. Vaišnoraitė, kuri aktyviai kartu su grupe dalyvavo šiame projekte. Grupė buvo  draugiška, kupina gerų emocijų ir originalių idėjų. Bendravimas su vadove buvo paparstas ir betarpiškas. Visada rasdavome bendrą kalbą,kartu turinigai leisdavome savo laisvalaikį. Projekto dalyviai turėjo sudarytą programą. Viskas vykdavo paskirtu laiku, todėl reikėjo būti atidiems ir stengtis niekur nevėluoti.  Užsiėmimai buvo vykdomi tam, jog geriau pažintume ne tik Lenkijos kultūrą, bet ir čia gyvenančius žmones. Pirmomis dienomis buvo įdomiai organizuoti įvairūs žaidimai susipažinimui. Jaunimui buvo linksma, įdomu išgirsti nelietuviškus vardus. Laisvalaikiu buvo galimybė užsiimti ir kitokia mėgiama. Pavyzdžiui : žaisti krepšinį, tinklinį, tenisą ar su vadovu nueiti prie ežero.  Kadangi tuo pat metu Rodowo fonde vyko dar vieni jaunimo mainai, buvo galima bendrauti ne tik su lenkais, bet taip pat ir su italais, latviais, slovakais ir kitų šalių atstovais. Čia buvo puikios galimybės jaunimui tobulinti anglų kalbos žinias, pažinti kuo daugiau kultūrų ir skirtingų žmonių.

Kiekvieną vakarą vykdavo kultūriniai vakarai, kurių metu projekto dalyviai pristatydavo savo šalį įvairiais žaidimais, šokiais, dainomis, mokydami savo gimtosios šalies žodžių, tradiciniais valgiais bei apdarais. Mūsų jaunimui taipogi teko pristatyti Lietuvą. Lietuvos pristatymas vyko įdomiai, jam ruoštasi buvo gana ilgą laiką. Jaunimas buvo pasipuošęs tautiniais drabužiais, merginų galvas puošė pačių pinti tradiciniai lietuviški vainikai iš lauko gėlių. Porose šokome lietuvišką tradiniciį šokį ,,Oira oira‘‘ ir smagiai leidome laiką žiūrėdami filmukus apie nuostabius Lietuvos vaizdus. Pristatėme lietuvišką muziką, visus skatinome pasimokyti lietuviškų žodžių. Taip pat rodėme skaidres apie Lietuvą, tradicinius mūsų valgius. Ir galiausiai visiems davėme paskanauti atsiveštų lietuviškų patiekalų.

Lietuviams ir lenkams buvo suplanuota pažintinė  kelionė į Olštyno miestą. Kelionės tikslas buvo plačiau susipažinti  susipažinti su Žalgirio mūšio istorija.  Lankėmės Žalgirio mūšio muziejuje.  Žiūrėjome filmą, aplankėme Žalgirio mūšio laukus. Aplankėme ir kitas įdomias Olštyno miesto įžymybes. Kelionė tęsėsi toliau. Šiek tiek išvarginti karščio, norėjome atsipūsti. Todėl kiekvienas patraukė jam įdomiu maršrutu ir turėjo galimybių įsigyti įvairių suvenyrų. Smagiai leidome laiką. Į autobusą sugužėjome patenkinti, su geromis emocijomis.  Kelionė namo neprailgo, nes lietuvių grupė buvo labai daininga ir važiuodami atliko keletą gerai žinomų lietuviškų dainų. Atgal į stovyklą grįžome nors ir gerai nusiteikę, bet labai išvarginti.

Stovyklos laikas artėjo į pabaigą. Visi buvome labai susibendravę,suradome naujų draugų, naujų temų poklabiams ir nesinorėjo vykti atgal. Kai atėjo metas atsisveikinti, Lietuvių grupę visi išlydėjo labai šiltai. Buvo gausu apsikabinimų.  Jautėmės laimingi ir praturtėję sudalyvavę šiame projekte. Tikimės kada nors sugrįžti atgal. Dėkojame Druskininkų jaunimo užimtumo centrui už šią kelionę, už suteiktą galimybę susipažinti su naujais žmonėmis ir pažinti naują kraštą. Taip pat tariame nuoširdžiausią ačiū savo nuostabiai vadovei Ignei už rūpinimąsi mumis, gerai praleistą laiką kartu ir geras emocijas!:)

Projektas "Rthym of the Cultures" Projektas "Rthym of the Cultures"