Projektas „Žemas slenkstis“ ir „Savęs pažinimo“ stovykla

Projektas „Trys regionai - dvi tautos - viena aistra"
Projektas „Trys regionai – dvi tautos – viena aistra“
2014 gruodžio 1
SKELBIAMA PILIETINĖ AKCIJA: Kas šauniausiai druskininkiečius pakvies balsuoti?
2014 gruodžio 1
Rodyti viską

Projektas „Žemas slenkstis“ ir „Savęs pažinimo“ stovykla

Projektas "Žemas slenkstis" ir "Savęs pažinimo" stovykla

Šiuo metu Druskininkų jaunimo užimtumo centro darbuotojai įgyvendina projektą „Žemas slenkstis“, kurį finansavo Jaunimo reikalų repartamentas prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Jau vien pačio projekto pavadinimas „Žemas slenkstis“ daug ką pasako. Siekiame Druskininkų mieste būti lengvai prieinamais bei užtikrinti pirminį jaunų žmonių kontaktą. Per vykdomas veiklas sudaroma dar žemesnį slenkstį jaunų žmonių įsitraukimui. Sudarytų veiklų planu siekiame darbo su jaunimu paslaugų įvairovės ir kokybės, prieinamumo kuo platesniam jaunų žmonių ratui, racionalaus finansinių ir žmogiškųjų išteklių panaudojimo. 2014 metų Atviro jaunimo centro programos tikslas – dirbant atviro darbo su jaunimu principu, įtraukti jaunimą į socialiai reikšmingą veiklą ir didinti jaunimo integraciją į visuomenę. Pagrindinis mūsų siekis, kad Druskininkų teritorijoje gyvenantys jauni žmonės turėtų kur saugiai ir konstruktyviai praleisti laisvalaikį, Druskininkų jaunimo užimtumo centro patalpas pritaikyti jaunimo reikmėms.

Šių metų birželio 16 – 18 dienomis, Druskininkų jaunimo užimtumo centre, vyko „Savęs pažinimo“ stovykla jaunimui. „Savęs pažinimo“ stovykla yra viena iš programos „Žemas slenkstis“ numatytų veiklų. Praėjusiais metais susilaukusi didelio pasisekimo stovyklą organizavome ir šiais metais.  Stovyklos tikslas – suteikti saugaus laisvalaikio leidimo ir prasmingo ugdymo (si) veiklos galimybes jauniems žmonėms, sunkiai randantiems ir (ar) nerandantiems savirealizacijos erdvės. „Savęs pažinimo“ stovyklos metu buvo taikomi aktyvūs neformalaus ugdymo metodai: mokymasis iš patirties, kūno valdymo pratimai atliekant jogą, psichologinis balansas aromaterapijos pagalba, savęs pažinimas piešiant mandalas ir jų analizavimas.

15 jaunuolių turėjo galimybę pažinti savo kūną, gilintis į savo vidų, surasti silpnąsias vietas ir išmokti save valdyti bei kontroliuoti  bendraujant. Supras, kad sportas (šiuo atveju joga) gali būti gyvenimo būdas, kuris padeda save valdyti, rūpintis savimi ir gyventi pilnavertį gyvenimą. Piešiant mandalas jaunimas išmoko atsipalaiduoti, pažinti save ir kontroliuoti savo emocijas. Taip pat atsiskleisti meno srityje. Aromaterapijos paskaitos metu jaunuoliai prisilietė prie kvapų pasaulio, susipažino su kvapų įvairove ir jų poveikiu žmogaus organizmui.

Apie stovyklą galime kalbėti ir kalbėti, bet geriau išgirsti jaunuolių nuomonę. Štai keletas atsiliepimų:

Paulius Jasikevičius 16 metų. „Man stovykla labai patiko. Joje buvo įdomios veiklos ir labai geri vadovai :)“.

Otilija Kavaliauskaitė 14 metų. „Laba diena 🙂 Man ši stovykla labai patiko, nes susipažinau su nuostabiais žmonėmis ir tiesiog viskas labai patiko :)“.

Jurgita Aleksonytė 16 metų. „Sveiki. Stovykla buvo daug žadanti, tikėjausi kažko nuostabaus, taip ir buvo. Nauji draugai, geras laikas, puikūs vadovai, viskas buvo tobula, noriu atgal. :)“

Aistė Stonkutė 14 metų. „Laba diena :). Man labai labai patiko stovykla, ypač įtraukė į kolektyvinį darbą žaidimai. Per juos susipažinau su naujais žmonėmis ir buvo labai linksma, be to juos galėsiu žaisti ir su savo draugais. Maži darbeliai, kaip koliažas, rūbų karpymas, tai padarė mane drąsesnę prisistatymams. Per jogą, kaip piešėm mandalas ir kai tyrinėjom kvapus, tai daug sužinojau ir galėsiu žinias pritaikyti gyvenime. Patiko kavinėje skaniai pavalgyti. GERESNĖS STOVYKLOS IR NEGALĖJAI RASTI KAIP ŠITA! :). Ačiū labai! 🙂

Aistė Smaliukaitė 14 metų. “Stovyklos metu susiradau draugų, įgyjau naujos patirties ir išties smagiai praleidau laiką :)* Aistė”.

Domas Micevičius 14 metų. “Laba, buvo labia linksma, įdomu”.

Laura Matiukevič 16 metų. “Stovykla buvo atitrūkimas nuo kasdienybės. Tai padėjo labiau pažinti save. Stovykla labia puiki, vadovai buvo kaip tėvai. Viskas pavykę tik trumpa buvo:)“.

Projektas "Žemas slenkstis" ir "Savęs pažinimo" stovykla Projektas "Žemas slenkstis" ir "Savęs pažinimo" stovykla Projektas "Žemas slenkstis" ir "Savęs pažinimo" stovykla