Projekto „A healthy spirit in a healthy body“ rezultatų pristatymas Leipalingio ir Viečiūnų mokyklose

A healthy spirit in a healthy body
Projekto “ A healthy spirit in a healthy body“ papildomų rezultatų sklaidos pristatymas Lazdijų ir Alytaus sveikos gyvensenos klubams
2011 gruodžio 1
Druskininkų ir Augustavo plėtojimas
„Pasienio kultūros infrastruktūros ir bendradarbiavimo tarp Druskininkų ir Augustavo plėtojimas“
2011 gruodžio 1
Rodyti viską

Projekto „A healthy spirit in a healthy body“ rezultatų pristatymas Leipalingio ir Viečiūnų mokyklose

A healthy spirit in a healthy body

Projekto „A healthy spirit in a healthy body“ rezultatų pristatymas Leipalingio ir Viečiūnų pagrindinėse mokyklose, Druskininkų savivaldybėje.

Projekto „Sveika siela – sveikam kūne“ jaunimo mainų metu didžiausias dėmesys buvo akcentuojamas sveikos gyvensenos ypatumams. Skirtingos kūrybinės dirbtuvės, sveiką gyvenseną atspindintys dalyvių koliažai, suprojektuoti sveiki miestai, sukurtos naujos sveiką gyvenimo stilių pristatančios gyvos skulptūros – patvirtinimo, kad svarbiausia sveiko žmogaus savybė pirmiausia yra gera NUOTAIKA. Sveikos gyvensenos modelis priklauso nuo kiekvieno iš mūsų individuliai: vieniems tai ilgas miegas, kitiems aktyvus sportas, tretiems – skanus, lengvas ir šviežias maistas.
Sveikos gyvensenos sintezės – tai jaunimo mainų dalyvių susistemintos mintys, sveikos sielos ir sveiko kūno požiūriu.

Jos skamba taip:

Sveikame kūne – sveika siela. Sveikas kūnas – sveikatos mieste.

Kai jautiesi gerai, gali jaustis dar geriau tik sveikatos mieste.

Kiekvienas gyvenantis sveikatos mieste gyvena geresnį ir ilgesnį gyvenimą.

Apsaugok pats save nuo mirties.

Sveikas kūnas dovanoja šypseną.

Nesinervink – valgyk braškes!

Būk arčiau gamtos.

Kurk pasaulį, kuriame būtų gera gyventi ir mylėti.

Sveikas kūnas ir skaidrios mintys – Sveiko gyvenimo būdo palydovai.

Nori sveiko kūno – keisk įpročius.

Žmogaus prigimtis glaudžiai susijusi su natūralumu.

Kas nenatūralu – tas nėra tobula.

 Greata Žėkaitė ir Aušra Nedzinskienė

Ar ką nors girdėjai apie vasaros mainų stovyklas? Sveikos gyvensenos ypatumus? Ne? Būtent todėl 2011 m. lapkričio 25 bei 28 dienomis Druskininkų Jaunimo užimtumo centro atstovės lankėsi Viečiūnų ir Leipalingio pagrindinėse mokyklose. Lankymo tikslas buvo pristatyti vasarą įvykusios stovyklos „A healthy spirit in a healthy body“ (finansuotas programos „Veiklus jaunimas“) rezultatus.

Pirmoji aplankyta buvo Leipalingio pagr. mokykla. Jos  skaitykloje susirinkę 7-8 kl. mokiniai pradėjo šurmulį. Bet ne ilgam. Vos tik pradėjus šnekėti JUC‘o direktorei, visi susidomėjo. Kalbėdama ji rodė nuotraukas iš stovyklos, o nuotraukų buvo labai įvairių: nuo rytinių mankštelių iki kultūrinių vakaronių. Teiravosi kas kiekvienam iš jų yra sveikas protas – sveikame kūne, atskleidė mainų dalyvių sintezes.  Viską išklausę vaikai gavo dovanų – 2012-ųjų projekto kalendorių, kuriame įamžintos akimirkos iš mainų stovyklos bei pateiktos jaunimo sintezės sveikos gyvensenos tema.

Antroji, pagal planą, buvo Viečiūnų pagrindinė mokykla. Šioje mokykloje susirinko 5-10 kl. Mokiniai. Projektą pristatanti komanda nusprendė pakeisti pristatymo stilių. Nuotraukų neberodė, tačiau sugalvojo dar įdomesnį būdą, kaip sudominti bei prakalbinti jaunuolius. Moksleiviai buvo pakviesti po vieną ant scenos ištraukti iš pintinės vieną daiktą. Išsitraukus, visi spėliojo, ką galėjo tas daiktas reikšti stovykloje. Pvz.: ištraukus virvę, visi spėjo, jog stovykloje, matyt, kažkas kažką skalbė. Visi laikėsi panašios nuomonės, kol galiausiai vienas moksleivis atspėjo, jog virvė stovykloje reiškė „One“ nuotykių parką. ONE nuotykių parke įrengtos trasos stovyklos dalyviams padėjo nugalėti aukščio baimę ir įveikti iš pirmo karto atrodančias neįveikiamas trasas.

Kuo daugiau daiktų mokiniai traukė, tuo jie buvo aktyvesni ir vienas už kitą gudresni. Jų veiduose galėjai matyti azartiškas akis. Atspėjusio vaiko taip pat laukė prizas – 2012 metų projekto rezultatų kalendorius. Taigi, šis pristatymas tikrai pasiteisino.

Po šio vizito, tikrai tikimės, jog Leipalingio ir Viečiūnų mokyklose esantis jaunimas prisimins kad svarbiausia sveiko proto ir kūno savybė yra GERA NUOTAIKA.

Kitą savaitę projekto rezultatus pristatysime ir Lazdijų jaunimo centre, bei vienam būreliui, kuris domisi sveika gyvensena. Tikimės kad mainų metu sukurtas modelis – gera nuotaika, patiks ir mūsų apskrities kaimynams. Tikiu, kad pabendravę surasim originalių minčių naujų projektų įgyvendinimui.

A healthy spirit in a healthy body A healthy spirit in a healthy body A healthy spirit in a healthy body