PROJEKTO ART-EXPLORE-ADVENTURE BAIGIAMOJI KONFERENCIJA

AŠ ESU. AŠ GALIU. AŠ TURIU
Projekto „AŠ ESU. AŠ GALIU. AŠ TURIU. II etapo rezultatai
2010 gruodžio 1
AŠ ESU. AŠ GALIU. AŠ TURIU
Pradėjome projektą „AŠ ESU. AŠ GALIU. AŠ TURIU.“
2010 gruodžio 1
Rodyti viską

PROJEKTO ART-EXPLORE-ADVENTURE BAIGIAMOJI KONFERENCIJA

RT-EXPLORE-ADVENTURE

Rugpjūčio pabaiga Druskininkuose buvo intensyvi ir spalvinga jaunimo renginiais.

2010 m. rugpjūčio 24-26 dienomis Druskininkuose vyko  projekto „ART-EXPLORE-ADVENTURE“, dalinai finansuojamo iš Lietuvos – Lenkijos bendradarbiavimo per siena programos Smuklių projektų fondo, baigiamieji renginiai – konferencija ir jaunimo menų diena.

Projektas unikalus tuo, kad jaunimas save išbandė ir dalyvavo skirtingose meno „terapijose“.  Projekto rezultatų iš ties daug: suorganizuoti keturi skirtingi meninės pakraipos jaunimo mainai, konferencija, jaunimo menų diena, vizitai ir kt. Išleista projekto atributika, knygelė.

2010 m. rugpjūčio 25 dieną Druskininkų savivaldybėje organizuota konferencija, kurioje susirinkusius dalyvius pasveikino Druskininkų mero pavaduotoja Kristina Miškinienė, aptartos projekto veiklos, kalbėta apie jaunimo kūrybiškumą. Vėliau vyko jaunimo menų diena, kurios metu atidarytos dvi skirtingos projekto parodos. Dar kartą parodytas Lietuvos-Lenkijos jaunimo sukurtas spektaklis „Žalgirio mūšis“ bei išgirsta savaip aranžuota Lietuvos – Lenkijos jaunimo grupių (Sammagon, Ahmada, Acme) muzika – pramogų aikštėje. Jaunimo menų dienos metu buvo visko: geros muzikos, puikių darbų, įdomių akimirkų, išraiškingos vaidybos bei žinoma – geros nuotaikos.

2010 m. rugpjūčio 26 d. projekto dalyviai vyko garlaiviu į Liškiavą. Garlaivyje išbandyta dar viena meno terapija – būmgarsiai, afrikietiški būgneliai. Projekto dalyviams buvo suteikta galimybė ne tik paklausyti bei pasilinksminti afrikietiškų ritmų oazėje, bet taip pat patiems sudalyvauti muzikinių garsų kūrimo procese, jų jungime ir atlikime.

Projekto „ART-EXPLORE-ADVENTURE“ baigiamajame renginyje dalyvavo 45 dalyviai iš Lenkijos Respublikos bei apie 70 dalyvių iš Druskininkų. Tris dienas jaunimas gyveno kitu rimtu nei jų bendraamžiai – muzikavo, vaidino,  klausėsi pranešimų, įrenginėjo ir apžiūrinėjo parodas, ilgai vakarojo. Tačiau laikas neprailgo ir nuovargio nei vienas nejautė, nes buvimas kartu buvo linksmas ir įdomus.

Pasibaigus projektui galime drąsiai pasakyti, kad…

·         mainų „vinis“ buvo menas kurti. Nesvarbu – lietuviškai, lenkiškai ar angliškai bendravo projekto dalyviai, menas – buvo kalba, kurią suprato visi. Skirtingos kūrybinės interpretacijos įtraukė visus, todėl nekyla jokių abejonių, kad kūryba – tai unikali, savita vertybė, visapusiškai ugdanti asmenybę.

·         mus maloniai nustebino dalyvių draugiškumas ir paprastumas. Greitai rasta bendra kalba, užsimezgusi draugystė nenutrūksta iki šiol.

·         išmokome suderinti bei suvienyti mūsų skirtumus bendram tikslui.

·         turime gražių nuotraukų, kuriose užfiksuotos įvairiausios akimirkos ir skirtingos mainų veiklos.

·         išsileidome bendrą leidinuką, kuriame aprašyta projektinė veikla.

·         artima pažintis su lenkais ir jų kultūra leido kitomis, kupinomis naujų galimybių, akimis  pažvelgti į šią šalį. Pabendravę su jaunuoliais iš kaimyninės šalies projekto dalyviai iš Druskininkų pasiryžę ir toliau bendradarbiauti vykdant bendrus projektus.

Tikimės, kad šis projektas paliko ne tik be galo daug įspūdžių, bet ir suteikė daug naujos patirties. Projekto metu įgytos žinios pasitarnaus praktikoje, o nauji draugai bei gražūs prisiminimai ir praleistas laikas drauge atmintyje išliks dar ilgai.

Kviečiame visus, kurie dar neapžiūrėjo jaunimo mainų metu sukurtų paveikslų bei užfiksuotų nuotraukų apžiūrėti eksponuojamose parodose. Druskininkų vandens parko II aukšte pristatoma tapybos ir drožinėjimo paroda, Druskininkų gydyklose – fotografijos „Draugystės ženklai“ paroda.

Dėkojame Druskininkų savivaldybei už suteiktą finansinę pagalbą įgyvendinant projektą, projekto dalyviams, vadovams, mokytojams  už idėjas, kūrybą, kantrybę, pagalbą bei aktyvų dalyvavimą.

RT-EXPLORE-ADVENTURE RT-EXPLORE-ADVENTURE RT-EXPLORE-ADVENTURE RT-EXPLORE-ADVENTURE RT-EXPLORE-ADVENTURE RT-EXPLORE-ADVENTURE