Projekto „MY OWN SMALL BUSINESS“ jaunimo mainai

Projektas "ATEIK". Savęs pažinimo stovykla
Projektas „ATEIK“. Savęs pažinimo stovykla
2013 gruodžio 31
Mokomasis vizitas į Slovėniją
Mokomasis vizitas į Slovėniją
2013 gruodžio 31
Rodyti viską

Projekto „MY OWN SMALL BUSINESS“ jaunimo mainai

Projekto "MY OWN SMALL BUSINESS" jaunimo mainai

Druskininkų jaunimas Turkijoje

Šiltą 2013 m. spalio 2 d. Druskininkų jaunimo užimtumo centro pagalba šeši jaunuoliai išsiruošė į mainus “My Own Small Buisness”, vykusius Turkijoje. Vadovė Vita Bagdonavičienė subūrė šaunią penkių jaunuolių komandą, kuriai teko atlaikyti nemažai išbandymų.

Jų nuotykis prasidėjo Vilniaus oro uoste, teko skristi net trimis lėktuvais, kol galiausiai pasiekėm tikslą – miestą, esantį Turkijos Respublikoje – Kayserį. Jaunuoliams pasitaikė ir šiokių tokių prardimų. Viename iš oro uostų jie nerado savo lagaminų. Laimei, juos atgavo jau kitą dieną.

Kayseryje lietuvių komandą pasitiko linksmasis projekto koordinatorius Mustafa Yildiz. Šis palydėjo į viešbutį, kuriame buvo apsistoję dalyviai.  Lietuviai pasiekė Turkiją labai vėlai naktį, todėl su kitais dalyviais, kurie atvyko iš 4 šalių (Italijos, Turkijos, Bulgarijos ir Rumunijos), susipažino tik kitą rytą. Po susipažinimo sekė įvairios užduotys, žaidimai, ekskursijos, vizitai. Jų metu visi turėjo galimybę pažinti ne tik vieni kitų kalbą ar pralavinti anglų kalbos žinias, bet ir sužinoti daugiau vieni apie kitus, kiekvieno skirtingas pažiūras, kultūrą. Žinoma, dalyviai daugiausiai sužinojo apie vietinių turkų papročius, kadangi pamatė begalę nuostabių vietų, išragavo įdomiausių patiekalų, net pramokome keletą turkiškų žodžių.

Projektas buvo orientuotas į verslumą, todėl jaunuoliai aplankė kelias įmones, fabrikus, kuriuose sužinojo jų savininkų sėkmės paslaptis. Taip pat buvo suorganizuotas ir vizitas pas patį Kayserio merą. Visi jautėsi lyg žvaigždės, nes visą pokalbį su šiuo garbingu žmogumi įrašinėjo vietinė spauda bei televizija.

Projektas buvo labai naudingas visiems dalyvavusiems jame. Jis ne tik padėjo sužinoti daugiau apie savą verslą, bet surado naujų draugų, išmokė naujų žodžių, leido patirti nuostabius įspūdžius, kurie, galbūt, pasitaiko tik vieną kartą gyvenime.

 

Projekto "MY OWN SMALL BUSINESS" jaunimo mainai Projekto "MY OWN SMALL BUSINESS" jaunimo mainai Projekto "MY OWN SMALL BUSINESS" jaunimo mainai

Daugiau nuotraukų galite pamatyti čia

Čia galite pamatyti sukurtą filmuką http://www.youtube.com/watch?v=yCIgEfp3_kQ&feature=youtu.be