„Savanorystė – misija įmanoma!” – tokiu šūkiu Druskininkų JUC kvietė į Europos savanorių tarnybos 20-ojo gimtadienio renginius

Jautrūs akmenys
Akmenų balansavimo dirbtuvės „Jautrūs akmenys“
2016 spalio 25
Mobilus darbas su jaunimu Jovaišiuose
2016 spalio 28
Rodyti viską

„Savanorystė – misija įmanoma!” – tokiu šūkiu Druskininkų JUC kvietė į Europos savanorių tarnybos 20-ojo gimtadienio renginius

EST–20

Ketvirtadienį, spalio 20 d. Druskininkų JUC’e vyko įžanginis Europos savanorių tarnybos 20-ojo gimtadienio renginys – akmenų balansavimo praktinis užsiėmimas „Jautrūs akmenys“ su jaunuoju mokslų daktaru Arvydu Grišinu. Tai buvo ramus, nuolankus, kantrus ir kartu žaismingas susidūrimas su akmeniu ir savimi tokiais, kokie esame – forma ir vidumi… Akmens paradoksalus ir magiškas jautrumas susiliejo su žmogaus drąsa, tokia reikalinga ir savanorystėje. Išėjus iš komforto zonos ribų ir įsidrąsinus akmenų figūros įgaudavo rodos, siurrealistines ir negalimas, paradoksalias formas, primindamos, jog esame pajėgūs nuveikti didžius darbus, kalbant tiek apie pačią savanorystę, tiek apie gyvenimą.
Užsiėmimas priminė, kad gerų darbų galimybių pilna visur: jos kaip tie akmenys, gulintys laukuose, iš pažiūros niekam nereikalingi ir nepastebimi, bet kūrybinėse dirbtuvėse įgavę naujas prasmes ir formas.
Penktadienį, spalio 21 d., Europos savanorių tarnybos 20-ojo gimtadienio renginyje, tą idėją įprasmino startavusios „Gerų darbų“ orientacinės varžybos – jos vyko Druskininkų mieste, komandos turėjo surasti punktus, į kuriuos vedė gudrios, su Druskininkų istorija susijusios minklės. Tai buvo netipiškos orientacinės varžybos, kadangi kai kuriuose punktuose visų septynių komandų nariai turėjo atlikti gerus darbus, pvz. žvarbią rudens dieną pavaišinti praeivį kava. Vykstant orientacinėms varžyboms ir laukiant sugrįžtančių jų dalyvių, Druskininkų jaunimo užimtumo centre vyko pokalbiai-diskusijos apie savanorystę, edukacinė programa „Siūlų burbulai“, jaunimo grupės „The Pink Project“ koncertas. Renginio svečių, orientacinių varžybų dalyvių laukė kareiviška košė ir arbata, kuria pasirūpino Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-oji rinktinė.
Varžybų dalyviai, pavargę ir negailėję jėgų varžybose, nestokojo gerų emocijų. Juos apdovanojo „Velvetti“ ir „Kolonada“. Renginio organizatoriai Druskininkų JUC‘as dėkoja visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems, bei džiaugiasi didėjančiu savanorystės populiarumu ir didėjančiomis jos galimybėmis Druskininkuose, plečiantis „Savanorystės žemėlapiui“ mūsų mieste ir tarpininkaujant Druskininkų jaunimo užimtumui centrui jaunuoliai pradeda savanoriauti lopšeliuose-darželiuose ir miesto ligoninėje.