„Savanorystės pagrindas yra ir savęs pažinimas bei išbandymas“ – Darijos Švanbos įspūdžiai iš Slovėnijos

Akcijos „Tapk savanoriu bent vienai dienai“ veikla JUC’e
2017 gruodžio 21
Auksinis protas
Skelbiama registracija IX-ojo „Auksinio proto“ sezono gyviems žaidimams
2018 sausio 8
Rodyti viską

„Savanorystės pagrindas yra ir savęs pažinimas bei išbandymas“ – Darijos Švanbos įspūdžiai iš Slovėnijos

Druskininkų jaunimo užimtumo centro – siunčiančiosios organizacijos – savanorė Darija Švanba, dalyvaujanti projekte „Start your adventure in MCT“, pasidalino įspūdžiais iš savanorystės Slovėnijoje.

Darija Švanba savanoriauja neigaliųjų centre, jiems padeda gaminti įvairius gaminius dirbtuvėse – jie būna patys įvairiausi, pavyzdžiui šlepetės, stalai, nugaros įtvarai – gaminiai vėliau parduodami juos užsisakiusioms kompanijoms, o už įgytus pinigus neįgalieji turi galimybę pakeliauti, ar nusipirkti kasdieniniam gyvenimui praverčiančių dalykų. Padėti dirbtuvėse – ne vienintelė Darijos pareiga, ji padeda centro gyventojams atlikti kasdienius darbus – daugumai reikalinga pagalba pamaitinant, nuprausiant, taip pat kartu su jais leidžia laisvalaikį – žaidžia žaidimus, eina pasivaikščioti ar tiesiog kalbasi.

Darija centre susipažino su gabiais ir talentingais žmonėmis – jos organizuojamose kūrybinėse dirbtuvėse dalyvauja aklas vaikinukas, kuris visada dalyvauja skaitymo konkursuose, taip pat ir šoka ir dainuoja, ir turi užsidegimą išmokti kuo daugiau kalbų. Naujus draugus Darija vadina savo „didele antrąja šeima“, o savanorystę – geriausia savęs atradimo galimybe.

„Savanorystė – tai naujos pažintys, kad ir kur tik keliautum, visur turėsi draugų, visur turėsi vietą, kur galėsi pernakvoti, – teigia Darija. – Bet manau, kad vienas iš savanorystės pagrindų yra ir savęs pažinimas ir išbandymas, tai puikus atsakymas į klausimą „ką daryti?“. Atrasti savanorystėje save yra fantastiškas dalykas, nes patiriama daug naujovių ir daug įvairių išbandymų. Sutinkami žmonės, padedantys apsispręsti, kuriuo keliu reikia eiti ir ką daryti. Aš tikrai visiems labai patariu patirti tai, ką aš patyriau, padaryti tai, apie ką niekada negalvojo ir, visų svarbiausia, išbandyti save įvairiose srityse, nes viena iš jų gali nulemti tai, ką veiksi ateityje.