Paskaita „Kaip kurti motyvuojantį ryšį su vaiku“ pirmą kartą sulaukė aktyvaus tėvų susidomėjimo
2020 gruodžio 3
JUC_Veikla
Gruodžio 7-11 d. planas
2020 gruodžio 7
Rodyti viską

Tarptautinė savanorių diena

Ar žinojote, kad kasmet nuo 1985 m. gruodžio 5 d. visas pasaulis švenčia Tarptautinę savanorių dieną?

Druskininkų jaunimo užimtumo centras didžiuojasi buvusiais, esamais ir su nekantrumu laukia būsimų savanorių! Smagu matyti savanorio augimą, drąsą ir įsitraukimą, bei dar įdomiau kartu su juo augti, tobulėti, kurti, duoti, bei gauti. Kiekvienam savanoriui ir organizacijoms, kurios priima savanorius linkime neblėstančio įkvėpimo augti, kurti, dalintis ir mylėti.

Esame tarptautinės savanorystė pusiaukelėje, nes iki šiol padėjom jaunimui išvykti ir savanoriauti kitoje šalyje, o jau 2021 metais priimsime tarptautinius savanorius Druskininkuose. Druskininkų JUC įgyvendina Europos solidarumo korpuso projektą, kurio metu 9 mėnesiams sulauksime trijų savanorių iš Turkijos, Sakartvelo ir Italijos. Savanoriai dirbs Druskininkų organizacijose, prisidės prie kasdieninės veiklos, inicijuos naujas.

Trumpai apie savanorius:

Elmar Khalilov – Druskininkų JUC savanoris, kuris atvyks iš Sakartvelo

-Ką tau reiškia savanorystė?

-Savanorystė tai galimybė išbandyti savo jėgas naujoje aplinkoje, priimti naujus iššūkius ir tobulėti. Noras savanoriauti turėtų ateiti iš širdies ir turėtumėte tai daryti su aistra. Šio projekto metu mes paliksime savo namus ir artimuosius, bet tai nebus padaryta veltui. Tikiuosi padėti žmonėms, kuriuos sutiksiu savo kelyje savanorystės metu ir nors truputį pakeisti pasaulį gerąją linkme.

Zeynep Deniz Yiğit – lopšelio-darželio „Žibutė“ savanorė, kuri atvyks iš Turkijos

-Ką tau reiškia savanorystė?

-Būti savanoriu – tai parodyti žmonėms, kad gerus darbus galima daryti neatlygintinai. Savanorystės metu ne tik galime padėti visuomenei, bet ir patobulinti savo įgūdžius, prisidėti prie asmeninio tobulėjimo. Be to, mes galime sugriauti išankstinius nusistatymus, pristatydami savo šalis ir kultūras su šia tarptautine savanorių programa.

Valentina Anglesio – „Atgimimo“ mokyklos savanorė, atvyksianti iš Italijos

-Ką tau reiškia savanorystė?

-Būti tarptautiniu savanoriu yra nuostabi galimybė augti, tobulinti anglų kalbą ir įgūdžius. Būti savanoriu reiškia dalintis, tai reiškia atiduoti dalį savęs ir grįžti namo su didžiuliu naujų žinių, įgūdžių ir draugų „bagažu“. Būti savanoriu yra privilegija, tai reiškia solidarumą ir bendradarbiavimą.
Būti savanoriu reiškia tapti atsakingu asmeniu. Noriu būti aktyvi savo bendruomenėje, dabar galėsiu būti net Europos lygiu! Ačiū Lietuvai už šią nuostabią galimybę!