Tarptautinis senosios muzikos ir edukacijos projektas

Kviečia „Jauno kūrėjo forumas“
2015 rugsėjo 28
JAUNIMO MANAI SLOVĖNIJOJE
2015 rugsėjo 29
Rodyti viską

Tarptautinis senosios muzikos ir edukacijos projektas

Tarptautinis senosios muzikos ir edukacijos projektas:

„Vazų dvaro palikimas: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės muzikos paveldas“

 2015 m. rugsėjo 25–spalio 11 d.  Koncertai ir paskaitos Druskininkuose, Varniuose, Ignalinoje, Osle, Trondheime.

Ansamblio „Canto Fiorito“ inicijuotas tarptautinis senosios muzikos ir edukacijos projektas „Vazų dvaro palikimas: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės muzikos paveldas“, įgyvendinamas bendradarbiaujant su ansambliu „Norwegian Cornett & Sackbuts“, ­­– tai penkių koncertų ir trijų paskaitų ciklas trijuose Lietuvos regioniniuose miestuose – Druskininkuose, Varniuose ir Ignalinoje bei dviejuose Norvegijos miestuose – Osle ir Trondheime.

Šio projekto tikslas – supažindinti klausytojus su vieno iškiliausių kultūros laikotarpių Lietuvos istorijoje XVII a. pirmos pusės muzikiniu paveldu. Tuo metu Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę ir Lenkijos Karalystę valdė Vazų dinastijos atstovai, menų mylėtojai ir mecenatai, kurių dvaro muzikinė kultūra buvo gerai žinoma visoje Europoje. Abiejų Tautų Respublikos klestėjimas į Vilnių ir Varšuvą pritraukė garsius italų kompozitorius, dariusius reikšmingą įtaką vietos kūrėjams, kurių vertingas palikimas yra vertinga, bet vis dar menkai pažįstama mūsų šalies muzikos istorijos dalis.

Bendras Lietuvos ir Norvegijos ansamblių projektas įgyvendinamas finansinio mechanizmo „Europos ekonominės erdvės parama Lietuvai“ dėka, kuriuo siekiama pagyvinti profesionalaus meno sklaidą Lietuvos regionuose ir skatinti Lietuvos kultūros organizacijų dalyvavimą tarptautinio bendradarbiavimo projektuose. Visi projekto koncertai nemokami.

Koncertas vyks 2015 m. spalio 1 d., ketvirtadienį, 18.45 val.  Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje.

Daugiau informacijos – prisegtuke.

Vazų dvaro palikimas_projekto aprasymas 2015 09 26