X - WAYS
X – WAYS!
2012 gruodžio 31
bendradarbiavimo tarp Druskininkų ir Augustavo plėtojimas
Pasienio kultūros infrastruktūros ir bendradarbiavimo tarp Druskininkų ir Augustavo plėtojimas
2012 gruodžio 31
Rodyti viską

Together through the wall

Together through the wall

Projektas „Together through the wall“ įgyvendinamas Programos „Veiklus jaunimas“, kurio pagrindinis partneris  Čekijos organizacija – DDM Holice.  Kiti projekto partneriai – Druskininkų jaunimo užimtumo centras (Lietuva), Strzeleckie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej (Lenkija), Stadt Soest, Abt. Jugendund Soziales und Volkshochscule (Vokietija). Įgyvendinant projektą bus organizuoti jaunimo mainai – sportinė stovykla. Kiekviena šalis siunčia 15 jaunimo dalyvių ir du vadovus. Mainai vyks vasarą, liepos 14-20 dienomis, Horni jeleni Čekijos Respublikoje.

 Įvykusių jaunimo mainų įspūdžiai.

Together through the wall Together through the wall Together through the wall

Straipsnio autorė – Rūta Kygaitė

Saulėtą liepos 13-osios penktadienį penkiolika aktyvių Druskininkų miesto jaunuolių su dviem vadovėmis pajudėjo Čekijos miestelio Holice link. Būtent čia visą savaitę vyko Jaunimo mainų programos „Aktyvus jaunimas“ sportinio pobūdžio stovykla „Together through the wall“ („Kartu įveikime kliūtis”), kurioje dalyvavo jaunimo grupės iš keturių Europos šalių: Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos ir Čekijos.
Po ilgos kelionės, atvykusius anksti ryte, mus svetingai pasitiko stovyklos vadovai, paskyrė namelius ir pakvietė pirmųjų pusryčių. Pirmą dieną pusryčiauti buvo kiek nedrąsu, nes dar nepažinojome vieni kitų. Laimei dauguma jaunuolių gerai kalbėjo anglų kalba, todėl laikui bėgant pažįstamų ratas vis plėtėsi ir plėtėsi, susiradome daug draugų bei tobulinome savo anglų kalbos įgūdžius. Po pietų visų šalių komandos turėjo prisistatyti. Prezentacijų buvo gana įvairių: kas pristatinėjo savo draugą, kas buvo susigalvoję netikras asmenybes, o vėliau atskleidė tikrąsias, kas dainavo, ar netgi repavo, kas pateikė daug įdomios informacijos apie savo šalį bei miestą. Mūsų komanda supažindino stovyklautojus su Lietuva, Druskininkų miestu bei pristatė kiekvienas save. Įteikėme kitų šalių komandoms dovanėles, kad kiekvienas dar geriau pažintų mūsų gimtinę, kvietėme visus padainuoti lietuvių roko grupės Rebelheart dainą „Kelias pas tave“.
Stovyklaudami galėjome išbandyti įvairiausių žaidimų, sporto šakų bei rungčių. Žaidėme kroketą, petankę, beisbolą, dartais, tinklinį, futbolą, krepšinį ir dar daugiau kitų žaidimų. Teko išbandyt netgi lipimą rąstu, laipiojimą medžiuose grupėmis, šuolį su guma iš aukšto medžio, važiavimą dviračiu per kliūtis, orientacines varžybas, per kurias išbandėme savo žinias apie Europos Sąjungą, grupelėse po penkis šliuožėme milžiniškomis slidėmis bei bandėme kuo toliau nuvesti savo pačių susikonstruotą gigantišką konstrukciją. Prie stovyklos miške rinkome mėlynes, iš kurių vadovai iškepė visiems didžiulį, gardų pyragą. Vieną vakarą ilgai vakarojome prie didelio laužo, skambant gitarai visi kartu dainavome dainas. Aplankėme Daktaro Emil Holub muziejų, bei patį Holice miestą.
Kiekvieną vakarą šalys rengdavo vakarones, kurių metu kvietė stovyklos dalyvius žaisti tradicinius jų šalies žaidimus, išmokti liaudies šokių, dainų, ar paragauti tradicinių patiekalų. Lietuviai savo ruožtu išmokė stovyklos dalyvius šokti lietuvišką šokį „Oirą“ ir daug įvairių lietuviškų žaidimų, kaip „Kiaulę grikiuos“ ar neįprastą obuolio perdavimą, kvietė visus paragauti naminės giros, šakočio bei duonos su medumi. Stovyklos metu buvo renkami geriausieji ir aktyviausieji stovyklautojai, kurių pasiekimus buvo galima stebėti specialioje „sienoje“, kurioje buvo žymimi kiekvieno dalyvio rungtyse surinkti taškai. Šiemet stovykloje geriausiai pasirodė lietuvis Šarūnas Jurkonis, Druskininkų „Ryto“ gimnazijos devintokas, surinkęs daugiausiai taškų iš visų dalyvavusiųjų.
Atėjus paskutinei dienai, kad ir kaip būtų gaila, visiems teko atsisveikinti. Kupini įspūdžių, gerų emocijų, bei nuostabių prisiminimų grįžome į Lietuvą, tikėdamiesi vėl išvysti stovyklos draugus kitais metais stovykloje, tik vyksiančioje Lietuvoje.
Nuoširdžiai dėkojame už paramą Druskininkų mero pavaduotojai Kristinai Miškinienei, Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriui Linui Urmanavičiui, Švietimo skyriaus vedėjui Jevgrafijui Samuchovui, Druskininkų „Ryto“ gimnazijos direktorei Marytei Kriščiūnaitei, Jaunimo užimtumo centro direktorei Aušrai Nedzinskienei, Druskininkų švietimo centro direktoriui Vytautui Gintučiui, UAB „Druskininkų Rasa“ Druskininkų padalinio vadovui Gedvydui Viselgai, Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro kolektyvui ir saugiai mūsų grupę vežiojusiems autobuso vairuotojams.