Veiklos programa ir projektai

Veiklos programa

–  2012 m. Druskininkų jaunimo užimtumo centro veiklos programa

–  2011 m. Druskininkų jaunimo užimtumo centro veiklos programa

Pateiktų projektų paraiškos

168 hours of friendship

Druskininkų jaunimo užimtumo centras, 2015 m. vasario mėn. pateikė Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūrai Erasmus + projektą „168 hours of friendship“.

Projekto esmė- per mokomąjį vizitą, kelių Europos šalių su jaunimu dirbančius asmenis pakviesti bendrai veiklai, skatinančiai gerosios patirties pasidalinimą, naujų kontaktų užmezgimą. Bus siekiama gilinti jaunimo lyderių kompetencijas, vyks profesinis tobulėjimas.

Projekto biudžetas 5,899 EUR.

Dance thru difference

Druskininkų jaunimo užimtumo centras, 2015 m. vasario mėn. pateikė Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūrai Erasmus + projektą „Dance thru difference“.

Projekto esmė- per 7 dienų tarptautinius mainus, kelių Europos šalių jaunus žmones pakviesti bendrai veiklai, skatinančiai jaunimo ugdymosi kompetencijas. Tai mainai kur bus daug judėjimo ir pajautimo!

Projekto biudžetas 13,860 EUR.

LT-PL draugystės filmas

Druskininkų jaunimo užimtumo centras, 2015 m. sausio mėn. pateikė Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondui projektą „LT-PL draugystės filmas“.

Projekto esmė-20 dalyvių iš Lietuvos ir Lenkijos, 14-16 metų, Lietuvoje, Druskininkų mieste, jaunimo užimtumo centre patys kurs ir bendraus jiems aktualiomis temomis, kurdami trumpametražius kino filmukus.

Projekto biudžetas 5466 EUR.

FOTO aparatas

Druskininkų jaunimo užimtumo centras, 2014 m. lapkričio mėn. pateikė Lietuvos kultūros tarybai projektą „FOTO aparatas“.

Projekto esmė- supažindinti jaunimą su fotografija. Projekto metu jaunimas bus įtrauktas į suburto Kino ir fotografijos klubo veiklas. Pagrindinis tikslas, kad jaunimas pradėtų domėtis fotografija, bei pats išbandytų savo jėgas praktiškai-rengdami fotosesijas. Numatytos įvairios kūrybinės dirbtuvės, kurių metu bus bandoma atskleisti save per fotografiją.

Projekto biudžetas 19,175 Lt./ 5,553 EUR.

Lietuvos menininkai - Druskininkų vaikams

Kas mes esame?

Nuo 2014 m. rugsėjo mėnesio inicijuotas klubas jaunoms mamoms, auginančioms vaikus namuose, tačiau norinčioms dalyvauti aktyvioje socialinėje-kultūrinėje veikloje. Idėja gimė iš socialinio tinklo forumo, ir išsirutuliojo iki realių veiklų, susitikimų.

Kuo mes tikime? Kas mums yra svarbu?

Kultūros tarybai paskelbus projektų konkursą, bandome šią galimybę išnaudoti ir sau, ir savo miesto vaikams organizuoti ankstyvąjį (dar gerokai iki darželio, ir iki mokyklos) ugdymą. Taigi, tikėdamosios sėkmės ir geriausio rezultato, sėdome rašyti projekto…

Kokias savo idėjas norime įgyvendinti?

Jaučiame, kad norime įdomaus ir svarbaus užimtumo savo vaikams ugdant jų kūrybinius ir bendruosius gebėjimus, norime jame pačios dalyvauti. Tikime, kad dabar – pats svarbiausias laikas, ir norime tai išnaudoti.

Matome, kad mieste trūksta ansktyvojo ugdymo specialistų, įdomių užsiėmimų, netradicinių požiūrių ir metodų. Nėra erdvių, kuriose leisdami laiką vaikai prisilietų prie kultūros –  žadintų savo vaizduotę.

Teikdamos projektą „Lietuvos menininkai – Druskininkų vaikams“ svajojame, kad mūsų vaikai turėtų tokią vietą ir laiką bendrauti, mokytis, pažinti.

Norime pasikviesti įdomius, charizmatiškus Lietuvos menininkus, kad pasidalintų su mūsų vaikais savo kūryba.

Norime išbandyti viską – piešti ant savęs, piešti ant vandens, piešti su smėliu, šviesomis, kurti iš molio, norime dainuoti, šokti, klausytis muzikos, bandyti groti.

Norime rengti pasakų popietes, žaisti naudojant savo rankytes, kojytes, guguoti ir džiaugtis.

Norime sukurti kūrybinę erdvę savo mieste savo vaikams …

Nors praleidžiame visą laiką su savo vaikais, dažnai būtent kokybiško laiko su vaikais ir  pritrūkstame .. Pritrūkstame idėjų, kartais pritrūkstame kantrybės ir noro…

Tačiau suprasdamos, koks visgi svarbus yra vaikų kūrybiškumo ugdymas, norime suteikti jiems ir sau galimybę KURTI.

KURTI bendraujant…

KURTI žaidžiant…

KURTI STEBINT ir mokantis…

Proveržis

Druskininkų jaunimo užimtumo centras, 2014 m. balandžio mėn. pateikė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui projektą „Proveržis“.
Projekto esmė – sudominti jaunuolius domėtis tinkliniu, bei dalyvauti neformaliajame ugdyme. Siekiama, kad po pamokų būtų galima derinti poilsį su fizine veikla.

Projekto biudžetas 8623 Lt.

Pro objektyvą

Druskininkų jaunimo užimtumo centras, 2014 m. lapkričio mėn. pateikė Lietuvos kultūros tarybai projektą „Pro objektyvą“.

Projekto esmė- supažindinti jaunimą su kinu. Projekto metu jaunimas bus įtrauktas į suburto Kino klubo veiklas. Pagrindinis tikslas, kad jaunimas pradėtų domėtis Lietuvišku kinu, režisieriais, bei pats išbandytų savo jėgas video mene. Numatytos įvairios kūrybinės dirbtuvės, trumpametražių filmų festivalis.

Projekto biudžetas 12,890 Lt./ 3,733 EUR.

JUC simfonija: 220 taktų

Druskininkų jaunimo užimtumo centras, 2014 m. vasario mėn. pateikė Lietuvos kultūros tarybai projektą „JUC simfonija: 220 taktų“.

Projekto esmė- prisidedant prie 2014 metais Druskininkų kurorto 220 metų jubiliejaus, padidinti jaunimo domėjimąsi skirtingais renginiais bei kultūrine veikla. Projekto metu vyktų 4 renginiai. Tai būtų galimybė į visas veiklas įtraukti jaunimą, juos skatinant patiems rašyti renginių scenarijus, scenografijas bei juose dalyvauti kaip žiūrovams.

Projekto biudžetas 17,270 Lt.

Iš fondo prašoma suma 14,450 Lt.

Paslaugų plėtros ir gerovės jaunimui didinimas

Druskininkų jaunimo užimtumo centras, 2014 m. kovo mėn. pateikė Lietuvos Respublikos ir Europos Ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos LT05 „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ priemonei projektą „Paslaugų plėtros ir gerovės jaunimui didinimas“.

Projekto esmė – praplėsti Druskininkų jaunimo užimtumo centre teikiamas jaunimui paslaugas. Praplečiant jaunimo centro veiklas bei didinat jaunimo gerovę, bus aptverta lauko teniso aikštelė,  įrengti stacionarūs lauko stalo teniso stalai , įrengtos riedlenčių, riedutininkų, BMX dviračių rampos bei savęs išbandymo ir komandinės rungtys. Projekto metu vyktų 4 skirtingos ekstremalus sporto stovyklos, savęs pažinomo ir komandos formavimo mokymai bei visos veiklos orientuotos į jauną žmogų ir jo poreikius.

Projekto biudžetas 767 355, 41 Lt. (222 241, 48 EUR)