FUNEMPLOYMEND
FUNEMPLOYMEND
2011 gruodžio 1
Together through the wall
Together through the wall
2012 gruodžio 31
Rodyti viską

X – WAYS!

X - WAYS

2012 m. rugpjūčio 2 – 8 dienomis Rodovo stovykloje vyko seminaras „X – WAYS“, kuriame dalyvavo 23 žmonės iš 8 šalių: Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Vokietijos, Vengrijos, Slovakijos, Rumunijos ir Turkijos. Mūsų šaliai atstovavo aktyvus jaunimas iš Marijampolės – Martynas Barkauskas ir Vladas Polevičius bei druskininkietė Asta Slapikaitė. Šio seminaro tikslas – jaunimo darbuotojus ir lyderius supažindinti su eksperimentine pedagogika ir neformaliu jaunimo ugdymu. Seminaro metu  dalyviai sužinojo  naujas mokymo metodikas, skirtas geriau pažinti visus komandos narius, atrasti jų lyderius ir kartu spręsti tarpgrupinius konfliktus. Šių mokymų metu organizuota daug praktinių užduočių, paremtų komandiniu darbu, pasitikėjimo ir lauko žaidimais.

Vienas įdomiausių ir daugiausiai patirties suteikusių užsiėmimų buvo „Išgyvenimo“ treniruotė su profesionaliu jaunimo lyderiu Dariušu Morštynu (lenkų k. Dariusz Morsztyn). Jis dar žinomas slapyvardžiu „Bėgantis vilkas“ (lenkų k. Biegnący wilk) dėl savo aistros sibiro haskių veislės šunims ir jų kinkinių sportui. Tai  labai talentingas ir įdomus žmogus, užsiimantis pačiomis įvairiausiomis veiklomis – skautavimu, gamtosauga, domisi indėnų ir eskimų kultūromis. Pirma užsiėmimo dalis ir buvo susijusiu su pastarosiomis kultūromis: dalyviai mokėsi šaudyti iš lanko, mėtyti ietį ir kirvį, su virve pagauti taikinį, pamatė tradicinius eskimų muzikos instrumentus ir išbandė jų žaidimus. Antra dalis – mokymasis išgyventi gamtoje. Visi dalyviai buvo padalinti į atskiras komandas, kiekvienai iš jų reikėjo užkurti laužą tik su vienu degtuku, ant jo išsivirti maistą (tai buvo pupelių skardinė), po to pasigaminti valgymo įrankius ir galiausiai išsivirti arbatos iš gamtoje rastų augalų ir uogų. Paskutinė išgyvenimo užduotis – per 30 min. susirasti ir pasistatyti tinkamą pastogę, kurioje visi komandos nariai galėtų pasislėpti nuo stiprios audros miške. Dariušo Morštyno apmokymas baigėsi meditacija gamtoje, kurios metu tyloje buvo bandoma įsiklausyti į mus supančią aplinką ir geriau pažinti ją bei patį save.

Rodovo stovykloje vyko ir kultūrinis vakaras, kurio metu kiekvienos šalies jaunimas pristatė savo valstybę, supažindino su jos tradicine muzika, šokiais, maistu bei kultūra. Vieną iš paskutiniųjų dienų dalyviams buvo aprodytas netoli Rodovo esantis Mrangovo miestelis. Projekte dalyvavęs jaunimas apsilankė nuotykių parke, jiems buvo surengta šventinė vakarienė, kurios metu galėjo paragauti  tradicinių lenkiškų patiekalų.

            Eksperimentinės pedagogikos seminaras  buvo puiki galimybė įgauti naujų praktinių įgūdžių susijusių su jaunimo ugdymu.  Tai buvo proga ne tik geriau pažinti save, bet ir atrasti naujų sugebėjimų bei įdomiai praleisti laiką tarpkultūrinėje aplinkoje.

X - WAYS

X - WAYS X - WAYS