Druskininkų jaunimas keliavo į jaunimo mainus Šiaurės Makedonijoje

Juc_mainai_druskininkai_Ruminunija_jaunimas
Jaunimo mainai Rumunijoje
2021 5 spalio
Prisiminkime vasarą! Jaunimo mainai Sakartvele
2021 12 spalio
Rodyti viską

Druskininkų jaunimas keliavo į jaunimo mainus Šiaurės Makedonijoje

Druskininkų jaunimo užimtumo centras draugauja su keliais patikimais partneriais, vieni jų organizacija – EUNOIA (https://www.facebook.com/eunoia.mk) iš Šiaurės Makedonijos. Esame iš tiesų labai laimingi galėdami bendradarbiauti su partneriais ir suteikti galimybes Druskininkų jaunuoliams išvykti į mainus pasisemti bendravimo patirties ir įgyti kitų asmeninių kompetencijų.

Rugsėjo 24 d. keturi jaunuoliai iš Druskininkų leidosi į jaunimo mainų kelionę, Struga mieste ir ten praleido savaitę laiko diskutuodami bei reflektuodami aplinkosaugos klausimais. ERASMUS+ projekte – “AdVenture” vyko naktinis žygis į kalnus, kelionės po vietines apylinkes, įvairios veiklos aplinkosaugos tematika, buvo suorganizuota šiukšlių rinkimo talka, rengiamos prezentacijos su vizijomis, kokius metodus taikyti, norint gerinti aplinkosaugos situaciją taršai mažinti ir skleisti žinią platesnei visuomenės daliai. Taip pat vyko kultūriniai vakarai, kurių metu jaunimas pristatė savo šalis su nacionaliniais skanėstais, šokiais, dainomis.

Pačių dalyvių įspūdžiai įvairūs: turintiems daugiau mainų patirties, norėjosi intensyvesnio tvarkaraščio, na o pirmą kartą besileidusiems į šią kelionę kaip tik veiklos ir laisvas laikas atrodė subalansuoti. Projekte dalyvavo jaunuoliai iš 6 šalių: Italijos, Bulgarijos, Graikijos, Š. Makedonijos, Lietuvos ir Rumunijos. Vienas dalyvių Martynas, džiaugėsi susiradęs bendraminčių, su kuriais ir pasibaigus mainams palaiko draugiškus ryšius. Geriausia patirtis, kurią galima parsivežti iš šių unikalių kelionių – tai draugystės, neturinčios ribų ir sienų, padedančios paaugti, įgauti drąsos bei padėti plisti Europos Sąjungos pamatinėms vertybėms, kurios aktualios visoms kartoms.

Projektas: jaunimo mainai “AdVenture“

Projektas finansuotas: Europos Sąjungos

Projekto Nr.: KA105-B86B17B4

Sakome ačiū: Nedai, Martynui, Eurikai, Rojui 🙂