Druskininkų jaunimas keliavo į jaunimo mainus Šiaurės Makedonijoje
2021 11 spalio
Rodyti viską

Prisiminkime vasarą! Jaunimo mainai Sakartvele

Apie mainus norisi kalbėti dalyvių prisiminimais, nes jie ryškūs ir keliantys lūpų kampučius į viršų.

Taigi, pradėkime nuo pradžių: penki gražūs ir jauni druskininkiečiai iškeliavo į Sakartvele esantį miestelį prie jūros. Ten susipažino su kitų šalių atstovais ir, anot pačių, jau nuo pat pirmųjų pažinties minučių bendravimas buvo sklandus, lengvas ir draugiškas, o gera atmosfera juos visą mainų laiką. Lietuvaičiai pajuto ir vietinių žmonių gerumą, kai vienai dalyvei atsitiktinai susižeidus, vietiniai operatyviai pagelbėjo ir suteikė pagalbą.

Projekte vykusių veiklų tvarkaraštis buvo intensyvus ir įvairus: daug neformalaus ugdymo žaidimų, formuojančių komandą, taip pat ir vadinamųjų „icebreaker‘ių“ bei susipažinimo žaidimų. Išvykos į Batumi metu, vyko ir orientacinis žaidimas, kur reikėjo rasti nurodytas lokacijas. Anot dalyvių, dvi įsiminusios detalės buvo šios: 1) sukurta „gandų dėžutė“ į kurią suplaukdavo įvairūs pastebėjimai, nuotykiai ir „gandai“, todėl diena prasidėdavo visada nuotaikingai; 2) burtų metu ištrauktas „slaptas draugas“, kuriuo reikėjo rūpintis visų mainų metu. Mūsų jaunimas taip pat stebino ir iniciatyvumu: grupės vadovė Neda, kvietė visus rytais į savo vedamą jogą, Matas visus stebino parkūro elementais bei fotoaparatu amžino visas akimirkas.

Po lietuvių kultūrinio vakaro, kitų šalių atstovai vienbalsiai tvirtino, kad lietuvaičių komanda pasirodė geriausiai, nes vaišino pačių gamintais šaltibarščiais, bulvėmis su lupenomis, įvairiais sūriais ir kitais skanėstais, taip pat dainavo lietuvių liaudies dainas bei šoko liaudiškus šokius. Beje, beveik visi vakarai baigdavosi stebint nuostabius saulėlydžius, juokiantis ir kalbantis visiems susėdus ant jūros kranto. Tikrai galima sakyti, kad ERASMUS+ programa – nematomais saitais sujungia žmones iš įvairiausių Europos kampelių.

O dabar svarbiausia: projektas – „LET’S TURN IDEAS TO ACTION TOGETHER“, vyko 2021 m. rugpjūčio 21-31 dienomis, projekto tema buvo: asmeninis tobulėjimas ir verslumo skatinimas jaunų žmonių tarpe, dalyvavusios šalys: Lietuva, Graikija, Croatija, Armėnija, Ispanija, Sakartvelas. Projektą finansavo Europos Sąjunga, projekto Nr. KA105-67712614.

Už pasidalijimą sakome ačiū: Nedai, Gretai, Ievutei, Rojui ir Matui 🙂