NVŠ programa „Stalo žaidimų būrelis”

Renginiai kraunami

« All Renginiai

  • event jau ivyko.

NVŠ programa „Stalo žaidimų būrelis”

2016 3 spalio @ 17:00 - 19:00

Renginys navigacija

Stalo žaidimų būrelis

Nenutrūkstantis šiandieninio pasaulio kismas ir technologijų pažanga kelia daugybę iššūkių mokymosi procesui bei naudingam mokymo resursų panaudojimui. Internetas ir kitos technologijos dažnai tampa pagrindiniu, ir dažnai vieninteliu sprendimu, užuot žiūrint į jas kaip naudingą priemonę šalia kitų mokymo įrankių ir metodų. Kartu didėja ir visuomenės individualizavimasis, jaunas žmogus dažnai nebesugeba reflektuoti savęs ir susiduria su buvimo grupėje, komandoje sunkumais.
Stalo žaidimai – ideali edukacinė priemonė ir terpė, skatinanti tarpusavio bendravimą ir supratimą, komandinius įgūdžius, žaidimo forma vystanti gebėjimus priimti loginius sprendimus, lavinanti vaizduotę, kūrybinį mąstymą. Egzistuoja daugybę stalo žaidimų tipų, žanrų ir formų, vieni iš jų abstraktūs, lavinantys aritmetinius įgūdžius, reakciją, atmintį, kiti labiau tematiniai, nukeliantys į konkretų istorinį laikotarpį, dar kiti lavina psichologinius bendravimo aspektus, kritinį mąstymą, gebėjimą vieningai priimti sprendimą komandoje. Ši mokymo forma unikali tuo, kad didėjantis stalo žaidimų hobio populiarumas ir jų gausa lemia universalų jų pritaikomumą tiek skirtingo amžiaus grupėms, tiek įvairiems jaunimo pomėgiams ir poreikiams.
Žaidimas yra viena iš geriausių mokymosi formų, ji įtraukianti ir smagi, sukurianti draugišką, žaismingą, tačiau kartu ir konkurencingą aplinką, kurioje sprendžiamos iškilusios problemos, mokomasi iš klaidų, o žaidimo elementai tampa metaforomis ir analogijomis, padedančiomis susieti ir įsisavinti turinį. Žaidimas taip pat yra ir žmogaus aktyvumo išraiška, kuri išlaisvina kūrybiškumą, energiją ir jėgą.
Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) programa „Stalo žaidimų būrelis” į tai ir orientuojasi. Ji remiasi žaidimo pedagogika ir žaidybinimo metodologija, kurioje pagal atskirus žaidėjų tipus ir juos motyvuojančius veiksmus skatinamas individualus bei kolektyvinis kūrybiškumas. Jos metu bus ne tik žaidžiami ir pristatomi įvairių žanrų ir rūšių žaidimai, rengiami turnyrai bei su žaidimais susijusios kūrybinės veiklos, bet taip pat bus pristatomas bei populiarinimas ir pats hobis, jungiantis gausią stalo žaidimų bendruomenę visame pasaulyje, nušviečiamos galimybės dalyvauti įvairiuose turnyruose ir renginiuose Lietuvoje ir užsienyje.

Informacija

Data:
2016 3 spalio
Laikas:
17:00 - 19:00
Renginys Category:

Vieta

Druskininkų jaunimo užimtumo centras
Veisiejų g. 17
Druskininkai, 66245 Lietuva
+ Google žemėlapis