„HOPE! – Help Others Promote Entrepreneurship“ – jaunimo mainai Druskininkuose

Pareigingas ir atsakingas vaikas – ar tai įmanoma?
2019 lapkričio 6
Kalėdiniai karaokės vakarai su JUC !
2019 gruodžio 10
Rodyti viską

„HOPE! – Help Others Promote Entrepreneurship“ – jaunimo mainai Druskininkuose

Lapkričio 11-17 dienomis Druskininkuose vyko Erasmus+ programos projektas – jaunimo mainai „HOPE! – Help Others Promote Entrepreneurship“ (liet. VILTIS – padėkime kitiems skatinti verslumą). Pagrindinis projekto koordinatorius – Druskininkų jaunimo užimtumo centras. Projekte dalyvavo 30 dalyvių iš 5 skirtingų šalių: Lietuvos, Sakartvelo, Armėnijos, Rumunijos, Italijos.

Šio jaunimo mainų projekto metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas jaunimo įveiklinimui ir verslumo kompetencijų ugdymui. Pastebėjome, kad visos partnerės organizacijos, kurios kasdieniame darbe dirba tiesioginį darbą su jaunimu, susiduria su ta pačia problema: aukštu jaunimo nedarbo lygiu ir menku jų supratimu apie verslumo potencialus. Pagrindinis projekto tikslas yra padėti dalyviams įgyti supratimą ir kompetencijas, susijusias su verslumu, ir skatinti verslumą dirbant su jaunimu tiek kaimo, tiek miesto vietovėse. Projekto metu dalyviai įgijo ir ugdė savo verslumo įgūdžius, keitėsi patirtimi ir idėjomis. Įvairių neformalaus ugdymo metodų pagalba dalyviai kūrė savo verslo idėjas, susipažino su Druskininkų verslo klubo nariais, kurie pasidalijo savo patirtimi, apsilankė Druskininkų menų kalvėje.

Lietuvos atstovų įspūdžiai:

Gediminas:  

Aš labai džiaugiuosi, kad nusprendžiau prisijungti prie „Help Others Promote Entrepreneurship“projekto. Prieš vykstant į projektą išsikėliau sau tikslų, tokių kaip atsitraukti nuo savo kasdieninių darbų, įgyti daugiau patirties ir žinių apie verslumą, susipažinti su kitų kultūrų atstovais bei stiprinti tarpusavio santykius, na, ir taip pat tobulinti savo lyderystės, komunikacijos, organizacinius ir kitus įgūdžius. Iš tikrųjų labai smarkiai nustebau, nes gavau žymiai daugiau negu tikėjausi. Jau kaip ketvirtas kartas kai dalyvauju ERASMUS+ Jaunimo mainų projektuose ir galiu drąsiai teigti, kad šis kartas tai ne išimtis, buvo dar kitokia nepakartojama patirtis. Aš labai susižavėjęs neformaliais mokymais, nes šis metodas man atneša daugiau naudos, žinių nei formalūs mokymai. Bet visuomet viskas priklauso nuo pačių organizatorių, mokytojų bei dalyvių, o tuo noriu pasakyti, kad mokytoja Nati Shekiladze yra labai patyrus ir pozityvi asmenybė, Druskininkų Jaunimo Užimtumo Centro organizatoriai yra nuostabūs, labai organizuoti, o dalyviai buvo motyvuoti ir nerealūs. Tai dar keli aspektai dėl ko gavau labai daug iš šio projekto. Turėjau galimybę dirbti, mąstyti už komforto zonos ribų, išlysti iš dėžutės, gavau motyvacijos ir įgijau daug žinių debatuose, taip pat apie inovacijas ir išradimus. Turėjau galimybę pasidalinti savo patirtimi, ką aš darau ir kuo aš tikiu, o visi dayviai visa tai smarkiai palaikė. Aš niekuomet nepamiršių jausmų, visų emocijų, metodų, kuriuos patyrėme projekto metu. Didelis ačiū projekto organizatoriams, Nati Shekiladze ir visiems dalyviams.

Gintarė:

Dalyvavau Erasmus+ projekte Druskininkuose, kuris buvo antrasis mano projektas. Labai noriu padėkoti organizatoriams už puikius organizacinius įgūdžius. Daug išmokau apie neformalųjį ugdymą, įgavau ir ištobulinau kitas kompetencijas. Tai buvo puiki proga susipažinti su daugybe naujų žmonių, taip pat pristatyti savo hobius, apsikeisti idėjomis bei papasakoti apie savo šalį ir kultūrą. Dalinomės patirtimi ir kultūra vieni su kitais. Projekto pabaigoje turėjome galimybę pristatyti patį projektą ir pritaikyti projekto metu įgytus įgūdžius. Taip pat, šis projektas leido man pagerinti savo anglų kalbos įgūdžius kartu įgyjant naujų. Mes visi mėgavomės kiekvienu momentu ir kiekvienas išsivežėm nepamirštamų įspūdžių ir šiltų prisiminimų.

Aušrinė:

Gyvenimo kelionė sudaryta iš tūkstančių akimirkų. Tačiau, kai kurios iš jų ateina ir nugula širdy, tapdamos svarbiausiomis pamokomis ir šviesiais prisiminimais, lydinčiais tolimesniame kelyje. Tokia akimirka mano gyvenime tapo Erasmus+ projektas „Hope“. Projekto metu ne tik mokiausi apie verslumą, socialines atsakomybes, darbą komandoje, tačiau sutikau nuostabius žmones, spinduliuojančius nuoširdumu, palaikymu bei meile. Esu labai dėkinga už galimybę dalyvauti ir būti. Ačiū, kad dėka šio puikaus projekto, aš visada turėsiu priminimą – „nebijok būti savimi“.

Evelina:

Iš pradžių nebuvau suinteresuota verslumo sąvoka. Tačiau kai prasidėjo projektas, įgijau naujų žinių. Mokėmės apie viešą kalbėjimą, verslumą, problemas, sprendimus, tikslus, inovacijas bei išradimus. Žaidėm komandinius žaidimus, mokėmės diskutuoti bei dirbti komandoje. Šiame projekte patobulinau savo socialinius bei anglų kalbos įgūdžius. Taip pat susipažinau su nuostabiais žmonėmis, mes keitėmis žiniomis apie skirtingas mūsų visų kultūras bei įpročius. Tokie projektai padeda išlipti iš komforto zonos, tai nuostabu ir tai vadinama progresu.