Jaunimo veiklos skatinimas Druskininkų savivaldybėje

Projektas "Green LIFE"
Projektas „Green LIFE“
2013 gruodžio 31
SAVĘS PAŽINIMO PROGRAMA
2014 birželio 2
Rodyti viską

Jaunimo veiklos skatinimas Druskininkų savivaldybėje

Jaunimo veiklos skatinimas Druskininkų savivaldybėje

Baigiamoji projekto „Jaunimo veiklos skatinimas Druskininkų savivaldybėje“ konferencija

kovo 22 d. Druskininkų jaunimo užimtumo centras organizavo baigiamąją projekto „Jaunimo veiklos skatinimas Druskininkų savivaldybėje“ konferenciją. Projektas įgyvendinamas pagal Druskininkų kaimiškosios teritorijos vietos plėtros 2010-2015 m. strategiją.
Konferencijoje sveikinimo žodį tarė mero patarėja Irena Lynikienė, kuri linkėjo jaunimui organizuoti  kuo įvairesnius renginius ir naujas jaunimo centro pastato erdves užpildyti veikla. Druskininkų vietos veiklos grupės vadovas, Viečiūnų seniūnijos seniūnas Alvydas Varanis pasidžiaugė vykdomu projektu ir linkėjo toliau organizuoti veiklas ne tik mieste, bet ir kaimo bendruomenėse.
Konferencijai šventinę nuotaiką suteikė  ir šiltų aplodismentų sulaukė jaunieji talentai –   Eglė Kvilonskaitė, vokalas ir  Rokas Navickas, gitara atlikę  kūrinį „Raudoni vakarai“.
Renginio metu, Druskininkų jaunimo užimtumo centro direktorė, Aušra Nedzinskienė pristatė projekto metu nuveiktas veiklas bei pasiektus rezultatus. Projekto vadovė, Druskininkų JUC direktorė pasidžiaugė pasiektais rezultatais bei į užduotą klausimą „Ar dar kartą vykdytumėt tokį projektą“ negalvodama išrėžė – taip.
Leipalingio bendruomenės jaunimas pristatydamas savo nuveiktas veiklas pasirodė iš ties kūrybingai. Jie ne tik kad atskleidė jų vykdytos veiklos atsiradimo esmę, bet ir sukūrė visą parkelio tvarkymo istoriją bei žaismingai jį pristatė filmuko formate.
Neravų bendruomenės jaunimas papasakojo jų vykdyto krepšinio 3X3 renginio svarbiausius bruožus bei mus įtiko, kad renginys įvyko rodydami krepšinio turnyro nuotraukų akimirkas.
Stračiūnų ir Jovaišių bendruomenės jaunimas visai kitaip pristatė savo organizuotą Bulvių šventę. Jie ne tik kad pristatė renginio akimirkas bei planuotus ir pasiektus rezultatus, bet ir  pakvietė konferencijos dalyvius išbadyti šventėje organizuotas bei daugiausia populiarumo sulaukusias rungtis. Savanorių iš ties atsirado daug. Geriausių rezultatų „bulvių mėtyme į krepšį“  pasiekęs savanoris buvo apdovanotas iniciatyvinės grupės įsteigtu prizu.
Jaskonių ir Naujasodės bendruomenės jaunimas dalyvius nustebino savo organizuota veikla „Ekstremaliomis dviračių lentynėmis“ ir buvo paraginti šią idėją toliau vystyti ir plėtoti.
Viečiūnų miestelio bendruomenės jaunimas surengė mums tikrą sportinio pokerio pamoką. Jie apie tai sukūrė visą filmą.
Po jaunimo veiklų pristatymo, konferencijos dalyviai buvo pakviesti pasivaišinti arbata, pyragėliais.
Po trumpos pertraukėlės pranešimą „Turi idėjų – nedvejok ir realizuok. ES programos „Veiklus jaunimas“ finansavimo galimybės“ paskaitė  Jaunimo tarptautinė bendradarbiavimo agentūros jaunimo iniciatyvų projektų koordinatorė Loreta EIMONTAITĖ. Ji ragino jaunimą teikti paraiškas ir įgyvendinti veiklas, kurios visų pirmą  jiems yra svarbios. Be to Loreta pabrėžė, kad prioritetas yra teikimas tiems projektams, kurie yra atkeliavę iš kaimiškų vietovių iniciatyvinių grupių ar bendruomenių.
Po visų pranešimų ir veiklų pristatymų organizatorių laukė dar viena svarbi užduotis – išrinkti geriausią  iniciatyvą.  Atviru balsavimu ir labai nediliu balsų skirtumu nuo Viečiūnų miestelio bendruomenės laimėjo Leipalingio miestelio jaunimo iniciatyva „Parkelio tvarkymas“. Iniciatyvinė grupė buvo apdovanota Druskininkų vandens parko įsteigtais prizais.
Baigiamoji projekto konferencija baigėsi, tačiau tikiu, kad jaunimo veiklos kaimo bendruomenėse tik prasidėjo.

Jaunimo veiklos skatinimas Druskininkų savivaldybėje Jaunimo veiklos skatinimas Druskininkų savivaldybėje Jaunimo veiklos skatinimas Druskininkų savivaldybėje