JUC siūlo pasinaudoti Jaunimo verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką programa

2017 m. įgyvendinti projektai
2018 vasario 12
Druskininkų JUC – jau 20!
2018 kovo 22
Rodyti viską

JUC siūlo pasinaudoti Jaunimo verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką programa

Esate darbdaviai ir norite prisidėti prie jaunimo verslumo ugdymo? Įdarbinkite jaunimą! Esate jauni žmonės ir norite vasarą dirbti bei užsidirbti, pasinaudokite Jaunimo užimtumo centro (JUC) siūloma „Jaunimo verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką“ programa! Ši programa suteikia galimybių jaunuoliams nuo 14 iki 29 metų išbandyti save darbo rinkoje ar versle, įgauti profesinės patirties ir, žinoma, patiems užsidirbti pinigų. Daugiau apie programą – JUC direktorės Aušros Nedzinskienės interviu.

Praėjusiais metais Druskininkų savivaldybės iniciatyva pirmą kartą JUC vykdyta „Jaunimo verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką“ programa iš karto sulaukė didelio darbdavių ir jaunųjų druskininkiečių susidomėjimo. Ar šiemet numatyta kokių nors pokyčių?

 

A. Nedzinskienė: „Jaunimo verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką programa suteikia galimybę ugdyti jauną žmogų, pratinti jį prie naujos darbo vietos, leisti jam „pasimatuoti“ tą profesiją/Asmeninio archyvo nuotrauka

Pernai programa pasiteisino su kaupu. Jau dabar sulaukiame ir pačių moksleivių, ir jų tėvų skambučių, visi domisi, ar programa bus tęsiama, kokiomis sąlygomis.

Šiemet JUC tęs Jaunimo verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką programą. Vėl kviesime registruotis verslininkus ir tapti projekto partneriais. Jaunimą raginsime pagalvoti ne tik apie užimtumą vasarą, prasmingą laisvalaikio praleidimą ir galimybę užsidirbti, bet galbūt ir pamąstyti apie tai, kokią profesiją norėtų pasitrinkti ateityje. Be to, programa padeda verslo atstovams ne tik įdarbinti didesnį kiekį jaunų žmonių, kruopščiau paruošti juos darbui, bet ir prisideda prie profesinio orientavimo.

Jaunimas pernai metais buvo kviečiamas vasarą dirbti įvairiose įmonėse: paslaugų teikimo, SPA, kavinėse bei restoranuose, gamybą vykdančiose įmonėse, ūkiuose, lopšeliuose-darželiuose ir kitose.

Šiais metais programa yra šiek tiek patobulinta – norime į ją pritraukti daugiau 14-15 metų jaunuolių. Tokio amžiaus jaunimą įdarbinusiems verslo atstovams bus sudarytos palankesnės sąlygos – jiems bus kompensuojama 50 procentų Valstybinio socialinio draudimo įmokos (įdarbintiems 16-29 metų jaunuoliams valstybinio socialinio draudimo įmokos nebus kompensuojamos). Pastebėjome, kad būtent 14-15 metų jaunuoliai labai nori dirbti, tik dėl įvairių priežasčių darbdaviai vis dar neskuba jų įdarbinti. Yra labai daug darbų, kuriuos galėtų dirbti tokio amžiaus jaunuoliai: ir aplinkos tvarkymas (apželdinimas) ir įvairūs aptarnavimo srities darbai ir kt.

Labai norėtumėme prisidėti prie profesijų, kurios ypač reikalingos miestui, populiarinimo. Kviečiu verslininkus nepabijoti priimti jaunimą net ir į tas sritis, kuriose reikalingi tam tikros profesijos įgūdžiai. Galbūt iš pradžių jam reikės daugiau dėmesio ir priežiūros, bet tokiu būdu, manau, galima išsiugdyti būsimą paklausios profesijos darbuotoją. Gal jaunimas, iš arčiau pamatęs ir susipažinęs, tarkime, slaugytojos, šaltkalvio ar elektriko, būtent ją ir pasirinks ateityje? Taigi programa gali būti naudinga, net ir renkantis būsimą profesiją.

Galima pasinaudoti ta galimybe ir ugdyti jauną žmogų, pratinti jį prie naujos darbo vietos ir galbūt reikalingos profesijos – leisti jam „pasimatuoti“ tą profesiją. Kad vasarą jaunimas dirbtų ne tik valytojais, lauko ar vidaus erdvių prižiūrėtojais, bet ir susidomėtų paklausiomis profesijomis. Darbdaviams, manau, tai ir galimybė investuoti į jauną žmogų.

 

Kur ieškoti informacijos apie programą? Kur turėtų registruotis darbdaviai ir jaunuoliai?

Stengiamės kuo plačiau visus informuoti apie programą – ne tik darbdavius, bet ir jaunimą. Darbdaviai galės įdarbinti tik JUC sąrašuose esantį jaunuolį. Sąrašas bus pradėtas pildyti, kai tik atsiras norinčių dirbti jaunuolių.

Jaunuoliai programoje taip pat galės dalyvauti, tik iš anksto užsiregistravę JUC, kuris kaups duomenis apie potencialius programos dalyvius. Žinoma, jeigu norės dirbti ir sutars su darbdaviu, jaunuolis galės būti papildomai įtrauktas į sąrašą. Jaunuoliai turėtų žinoti, kad darbdavį turės susirasti pats.

Norime įtraukti kuo daugiau verslo atstovų ir jaunimui pasiūlyti kuo platesnes galimybes. Ypač jaunimui 14-15 metų. Darbdaviai taip pat turėtų registruotis labai atsakingai, iš anksto pagalvoję apie darbo vietas, kurias siūlys jauniesiems druskininkiečiams.

Jaunuoliai programa galės pasinaudoti vieną kartą ir galės gauti ne daugiau kaip dvi minimalias algas.

Vienam darbdaviui gali būti skiriama ne didesnė kaip 5 000 (penki tūkstančiai) eurų darbo užmokesčio sąnaudų kompensacija.

Dalyvauti programoje gali Lietuvos Respublikoje įsteigtas juridinis asmuo, kuris veiklą vykdo Druskininkų savivaldybės teritorijoje;  Lietuvos Respublikoje įsteigta kita organizacija (ūkininkas), kurios veiklą vykdo Druskininkų savivaldybės teritorijoje; Lietuvos Respublikos pilietis, kuris verčiasi individualia veikla bei veiklą vykdo Druskininkų savivaldybės teritorijoje.

Informaciją apie dalyvavimą programoje darbdavys turi pateikti elektroninėje formoje, kurią galima rasti JUC interneto svetainėje: http://www.juc.lt/registracija-i-jaunimo-verslumo-programa