Pasienio kultūros infrastruktūros ir bendradarbiavimo tarp Druskininkų ir Augustavo plėtojimas

Together through the wall
Together through the wall
2012 gruodžio 31
Jaunimo veiklos skatinimas Druskininkų savivaldybėje
Jaunimo veiklos skatinimas Druskininkų savivaldybėje
2012 gruodžio 31
Rodyti viską

Pasienio kultūros infrastruktūros ir bendradarbiavimo tarp Druskininkų ir Augustavo plėtojimas

bendradarbiavimo tarp Druskininkų ir Augustavo plėtojimas

2010 m. rugpjūčio 24 d. Druskininkų savivaldybės administracija pasirašė projekto „Pasienio kultūros infrastruktūros ir bendradarbiavimo tarp Druskininkų ir Augustavo plėtojimas“ paramos sutartį su Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Pagrindinis projekto tikslas – plėtoti pasienio bendradarbiavimą ir išsaugoti kultūros tradicijas.

Šį tikslą planuojama pasiekti rekonstravus Jaunimo užimtumo centro buvusios katilinės patalpas, įrengus jas pagal reikalavimus ir pritaikius vaikų bei jaunimo poreikiams. Minėtose patalpose bus įrengta universali salė su stacionaria scena, administracinės patalpos, atskiros salės pasitarimams, poilsiui bei kitiems nedideliems renginiams, patekimas į patalpas bus pritaikytas asmenims su negalia. Projekto tikslams pasiekti taip pat numatomi šie bendri Druskininkų ir Augustavo jaunimo bendradarbiavimą stiprinantys renginiai: 2 fotografiniai plenerai, 2 parodos, kultūrinis renginys Druskininkuose ir festivalis Augustave.

 –  1 fotografijos pleneras vyko 2012 m. liepos 20-21 d. Augustave. Plačiau

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 35 mėnesiai. ( 2010 m. rugsėjo 15 d. – 2013 m. rugpjūčio 14 d.)

Projekto vertė – 3 299 712 eurų.

ERDF parama – 2 804 755,20 eurų.

Partnerių įnašas – 494956,80 eurų.

Projekto pagrindinis partneris – Druskininkų savivaldybė; kiti partneriai: Augustavo savivaldybė, Augustavo Kultūros institucija ir Druskininkų jaunimo užimtumo centras

Įgyvendinus projektą, JUC taps jaunimo traukos centru pasienio bendradarbiavimo veiklai vykdyti, užimtumui organizuoti, laisvalaikio praleidimui. Sudarytos sąlygos suteiks galimybę atsiskleisti įvairiems jaunimo pomėgiams, taip pat jaunimo kūrybinei savirealizacijai: jaunimo muzikinės grupės, jaunimo teatro nariai turės sąlygas kurti, repetuoti ir pan.

 bendradarbiavimo tarp Druskininkų ir Augustavo plėtojimas bendradarbiavimo tarp Druskininkų ir Augustavo plėtojimas bendradarbiavimo tarp Druskininkų ir Augustavo plėtojimas

2012-07-20–21 fotografijos pleneras Augustove

Liepos 20–21 dienomis Lenkijos Augustavo kultūros centras  pagal projektą „Pasienio kultūros infrastruktūros ir bendradarbiavimo tarp Druskininkų ir Augustavo plėtojimas“ organizavo tarptautinį fotografijos plenerą. Jaunimui skirtame renginyje dalyvavo penkiolika merginų iš Lietuvos ir tiek pat iš Lenkijos, taip pat jų vadovai. Druskininkų atstoves lydėjo Jaunimo užimtumo centro direktorė Aušra Nedzinskienė. Renginio pradžioje skirtingų šalių jaunimas susirinko Augustavo miesto kultūros centre, kur dalyvių iš Lietuvos laukė lenkų vaikai su savo šeimomis. Druskininkietės buvo apgyvendintos lenkų šeimose, taigi turėjo galimybę artimiau bendrauti su projekto dalyviais, susipažinti su jų šeimomis bei pačia lenkų kultūra. Po trumpo pasisveikinimo prasidėjo oficiali plenero dalis – mokymas „Kaip reikia fotografuoti?“. Seminarą vedė fotografas iš Balstogės miesto Martinas Idzkovskis. Šio fotografijos įvado metu buvo galima sužinoti, kokie egzistuoja pagrindiniai fotografavimo planai (totalinis, pagrindinis, amerikietiškas ir kt.), kaip tinkamai parinkti fotografijos perspektyvą ar kaip pritaikyti auksinio padalijimo taisyklę. Kiekvienam projekto dalyviui plenero metu teko atlikti tris praktines užduotis: sukurti istoriją, kuriai atsispindėti buvo galima panaudoti tik septynias nuotraukas, taip pat nufotografuoti peizažą ir žmogaus portretą. Tądien plenero dalyvius pasveikino ir sėkmes projekto metu palinkėjo Augustavo miesto meras Kazimieras Kožukovskis (lenk. Kazimierz Kożuchowski).
Po pietų plenero dalyviams organizuota pažintinė išvyka po Augustavą ir jo apylinkes. Jaunimui buvo parodyta valčių prieplauka, senoji Augustavo traukinių stotis ir Studzieničnos Dievo Motinos sanktuariumas, kuriame 1999–aisias lankėsi popiežius Jonas Paulius II. Šiam įvykiui atminti ant ežero kranto pastatytas Šventojo Tėvo paminklas. Šioje vietoje merginos turėjo galimybę pritaikyti per fotografijos seminarą išmoktas fotografavimo taisykles bei atlikti paskirtas užduotis. Vėliau organizuota trumpa ekskursija po Studzieničnos gyvenvietę. Dalyviai pamatė, kaip veikia vandens šliužų sistema, skirta palaikyti tinkamą vandens lygį tarp skirtingo aukščio – Studzieničnės ir Balčio ežerų. Po turiningos išvykos plenero jaunimas ir jų vadovai skanavo keptas ant laužo dešreles, klausėsi akordeono garsų ir lenkiškų dainų.
Kitą rytą visi dalyviai susirinko Augustavo prieplaukoje, kur organizuotas kruizas Augustavo kanalais. Plaukėme nuo Augustavo miesto link Studzieničnos gyvenvietės – tokiu pat maršrutu, kuriuo 1999–aisiais metais keliavo popiežius Jonas Paulius II.  Po įdomaus pasiplaukiojimo laivu, buvo įvertintos plenero dalyvių atliktos užduotys, surengta geriausių nuotraukų atranka. Visos fotografijos buvo paliktos profesionalam fotografui Martinui Idzkovskis, kuriam teks išrinkti po vieną pačią geriausią kiekvieno dalyvio nuotrauką.
Fotografijos pleneras bus pratęstas rugsėjo mėnesį Druskininkų mieste, čia jaunimas taip pat turės atlikti tam tikras užduotis ir priimti lenkų svečius savo šeimose. Druskininkuose taip pat bus atrinktos geriausios dalyvių nuotraukos ir surengta fotografijų paroda. Iš viso ekspozicijoje turėtų būti 60 nuotraukų, kurios bus eksponuojamos Augustavo amfiteatro atidarymo metu bei Druskininkų jaunimo užimtumo centre.
Na, o projekte dalyvavusias druskininkietes labiausiai sužavėjo lenkų šeimų svetingumas bei rūpestingumas. Jų dėka merginos galėjo labiau pažinti lenkišką kultūrą, maitinimosi ypatumus bei patį Augustavo miestą. Šis pleneras merginoms padėjo patobulinti ar įgyti naujų fotografavimo įgūdžių.

Lietuvių merginų įspūdžiai:

„Man labai patiko Augustavo miestas, šiek tiek panašus į Druskininkus, tik dar turi kažko specifinio ir labai traukančio“.
„Plenere labiausiai patiko bendravimas, šiltas šeimos priėmimas bei fotografavimas“.
„Šiame projekte labiausiai patiko tai, kad reikėjo gyventi lenkų šeimose. Turėjom galimybę bendrauti anglų ir lenkų kalbomis, geriau pažinti Augustavo miestą“.
„Labiausiai man įsimintina projekto dalis buvo vakaro laužas su dainomis ir skaniu maistu“.

2012-09 21–21 fotografijos pleneras Druskininkuose

Rugsėjo  21–22 dienomis Druskininkų savivaldybė ir Druskininkų jaunimo užimtumo centras pagal projektą „Pasienio kultūros infrastruktūros ir bendradarbiavimo tarp Druskininkų ir Augustavo plėtojimas“ organizavo tarptautinį fotografijos plenerą. Jaunimui skirtame renginyje dalyvavo penkiolika merginų iš Lietuvos ir tiek pat iš Lenkijos, taip pat jų vadovai. Renginio pradžioje dviejų šalių pasienio jaunimas susirinko „Dainavos“ sanatorijos konferencijų salėje, kur dalyvių laukė fotografijos plenero trumpas instruktažas ir jo autorė – Alina. Po trumpo pasisveikinimo prasidėjo oficiali plenero dalis – mokymas „Kaip fotografuoti skirtingai panaudojant šviesą?“. Seminarą vedė fotografė iš Druskininkų  – Alina Leminskaitė. Šio fotografijos įvado metu buvo galima sužinoti fotografijos istoriją, šviesos būdų panaudojimą,  fotografijos perspektyvą, išlaikymą, diafragma, ekspozicijos kompensavimą ar kaip pritaikyti auksinio padalijimo taisyklę. Kiekvienam projekto dalyviui plenero metu teko atlikti  praktines užduotis: fotografuojant naudoti šviesą, vandenį, gamtą ir žmogų.

Iki pietų, esant puikioms oro sąlygoms, plenero dalyviams organizuota pažintinė išvyka po Druskininkus. Plenero dalyviai, kaip ir visi Lietuvos žmonės, tądien po Druskininkus važinėjo – dviračiais ir taip prisidėjo prie akcijos „Diena be automobilio“ .  Jaunimui buvo parodytas bei pristatytas Vijūnėlės parkas, apžiūrėta  pavasario pabaigoje atidaryta daktaro Bronislovo Lubio vardo alėja, apvažiuota sutvarkyta Druskonio ežero pakrante. Po pietų vykome į Saulės takus, kuriuose fotoaparato galimybes bandė fiksuojant tekančio vandenio srovę.   Šioje vietoje merginos turėjo galimybę pritaikyti per fotografijos seminarą išmoktas fotografavimo taisykles bei atlikti paskirtas užduotis. Po puikios išvykos plenero jaunimas ir jų vadovai klausėsi etnografinio ansamblio „Racilukai“ atliekamų dainų bei drauge šoko įvairius liaudies šokius ir tokiu būdu susipažino su tradicine Lietuvos etno kultūra.

Kitą rytą visi dalyviai vyko apžiūrėti sutvarkytos Nemuno pakrantės bei naujojo fontano. Kiekvienas lankomas objektas, plenero dalyviams, davė naujų fotografavimo įgūdžių, atskleidė naujas galimybes.  Po pasivaikščiojimo  buvo įvertintos plenero dalyvių atliktos užduotys, surengta geriausių nuotraukų atranka bei peržiūra. Visos fotografijos buvo paliktos  fotografei Alinai Leminskaitei , kuriai  teks išrinkti po kelias pačias geriausias kiekvieno dalyvio nuotraukas.
Atrinktos dalyvių nuotraukos savo vietą atras naujame Druskininkų jaunimo užimtumo centre. Iš viso ekspozicijoje turėtų būti 60 nuotraukų, kurios bus eksponuojamos Augustavo amfiteatro atidarymo metu bei Druskininkų jaunimo užimtumo centre.

Visos penero dalyvės bei vadovės buvo apdovanotos projekto laikrodžiais bei puikias krepšelias.