Projekto “ A healthy spirit in a healthy body“ papildomų rezultatų sklaidos pristatymas Lazdijų ir Alytaus sveikos gyvensenos klubams

ART-EXPLORE-ADVENTURE
ART-EXPLORE-ADVENTURE (MENAS-TYRINĖJIMAS-NUOTYKIS)
2010 gruodžio 1
A healthy spirit in a healthy body
Projekto „A healthy spirit in a healthy body“ rezultatų pristatymas Leipalingio ir Viečiūnų mokyklose
2011 gruodžio 1
Rodyti viską

Projekto “ A healthy spirit in a healthy body“ papildomų rezultatų sklaidos pristatymas Lazdijų ir Alytaus sveikos gyvensenos klubams

A healthy spirit in a healthy body

Projekto rezultatų pristatymo Lazdijuose ir Alytuje akimirkos

Straipsnio autorė  – Daiva Mikalauskienė

Gruodžio 9 d. Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos sveikos gyvensenos klubo „Mens sana in corpore sano“ nariai, vadovaujami mokytojos Gintutės Durtinevičienės, susitiko su Druskininkų jaunimo centro projekto „A healthy spirit in a healthy body“ vykdytojomis: direktore Aušra Nedzinskiene, jaunimo veiklos ir projektų koordinatore Vita Urbonaite, jaunimo užimtumo centro tarybos nare, žurnaliste Greta bei projekto mainų dalyve Karolina. Jos išsamiai ir įdomiai pristatė Druskininkų Jaunimo užimtumo centro (JUC) veiklą bei projekto „Sveika siela – sveikame kūne“ rezultatus. Paskaitoje dalyvavo 6 -11 klasių moksleiviai. Viešnios iš Druskininkų atsivežė pintinėlę, kurioje buvo sudėti įvairūs daiktai, būdingi kiekvienai šaliai, mat projekte dalyvavo ne tik lietuviai, bet ir lenkai, rumunai, prancūzai.

Šio projekto metu buvo sudaryta galimybė pažinti minėtų šalių kultūras: pamatyti tradicinius tautinius rūbus, paragauti tradicinių patiekalų, pasimokyti šokių ar padainuoti dainų. Tad, kas sudėta atvežtoje pintinėje, viskas buvo susiję su projektu. Moksleiviai buvo pakviesti po vieną prie stalo ištraukti iš pintinės po daiktą. Ištraukus, visi spėliojo, ką jis galėjo reikšti. Pavyzdžiui, ištraukus paveiksliuką, kuriame pavaizduota druska bei vanduo, mokinys spėjo, jog pati vasaros mainų stovykla vyko Druskininkuose, o ištraukus kalendoriuką, buvo aišku, kad taip viešinama visa informacija apie šią programą, šypsenėlė reiškė palinkėjimą, kad būtume sveiki ir laimingi, gerai nusiteikę. Lietuvos vėliavėlė – projektas vyko Lietuvoje, DVD – visi bendrai žiūrėjo filmą, Rumunijos vėliava – projekto dalyviai buvo ir rumunai, anglų kalbos žodynas – visi projekto dalyviai bendravo tik anglų kalba, kamuoliukas – neformalus ugdymas per įvairius žaidimus, kurių dėka įsiminė vienas kito vardus, sužinojo daugiau informacijos apie atvykusias asmenybes, sportas – kiekvieną dieną mankšta, kurią kas rytą vedė vis kitos šalies atstovai. Ištraukta druskos figūrėlė simbolizavo tai, kad jaunimo mainų metu buvo aplankyta Aušros ir Tauro Česnulevičių sodyba, garsėjanti neįprastomis skulptūromis iš druskos. Joje jaunimas iš druskos gaminosi įvairius suvenyrus. Mokinei, ištraukus paveikslėlį, kuriame vaizduojamas sveikos gyvensenos modelis, buvo galima spėti, kad tai ir yra naujų, sveiką gyvenseną puoselėjančių miestų kūrimas. O Lenkijos vėliava – dar vienas projekto partneris, Europos Sąjungos vėliava reiškė, kad šį projektą finansavo Europos Sąjunga.

Kadangi pats projektas buvo įgyvendinamas Druskininkuose, jaunieji projekto dalyviai pramogavo „ONE“ nuotykių parke.Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos mokiniai aktyviai bei su dideliu susidomėjimu traukė daiktus iš atvežtos pintinėlės. Atspėjusieji buvo apdovanoti prizais – 2012 metų projekto rezultatų kalendoriais.

Mokytoja Gintutė Durtinevičienė taip pat aktyviai įsijungė į šį žaidimą, o kartu ir pasidalijo savo patirtimi apie sveiką gyvenseną bei kelionę į Vokietiją, kurioje dalyvavo kaip projekto vykdytoja.

Belieka tik padėkoti vasaros mainų stovyklos vadovėms, taip puikiai pristačiusioms projekto „Sveika siela – sveikame kūne“ rezultatus. O mūsų jaunimas, manau, dar ilgai prisimins, kad svarbiausia sveiko proto ir kūno savybė yra GERA NUOTAIKA.

2011 m. gruodžio 14 d. lankėmės Alytaus Piliakalnio pagrindinėje mokykloje, kurioje „Sveikos gyvensenos buvusiam klubui“  taip pat pristatėme pasiektus projekto „A healthy spirit in a healthy body“ rezultatus, vykdytą veiklą. Susitikimo eiga vyko, kaip ir Lazdijų gimnazijoje. Jaunimas aktyviai dalijosi patirtimi, įspūdžiais ir džiaugėsi dovanomis – 2012 metų papildomos rezultatų sklaidos kalendoriais.

A healthy spirit in a healthy body A healthy spirit in a healthy body A healthy spirit in a healthy body