Jaunimo veiklos skatinimas Druskininkų savivaldybėje
Jaunimo veiklos skatinimas Druskininkų savivaldybėje
2012 gruodžio 31
Togerther and Partners
Togerther and Partners
2012 gruodžio 31
Rodyti viską

Wonderful people Wonderful nature

Wonderful people Wonderful nature

Gamta, žmogus ir fotografija

Gegužės 27 – birželio 3d. jaunimas iš Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos ir Turkijos dalyvavo fotografijos stovykloje „Wonderful Nature Wonderful People“, vykusioje jaukiame Lenkijos miestelyje Rodove. Lietuvą šiame projekte atstovavo 8 druskininkiečiai: Eglė Bitinaitė, Simonas Kotovas, Mikas Glatkauskas, Eglė Markelionytė, Rokas Čaplikas, Kotryna Januškevičiūtė, Artūras Nikogosian ir Brigita Šerkšnaitė.

„Wonderful Nature Wonderful People“ – tai projektas, mokantis jaunus žmones į aplinką pažvelgti per fotoaparato objektyvą, skatinantis bendradarbiavimą su kitataučiais, toleranciją ir domėjimąsi kitų šalių kultūra.

Smagūs žaidimai – tai kiekvieno ryto pradžia ir šansas dalyviams artimiau susipažinti bei linksmai praleisti laiką. Žaidimų metu stovykloje netildavo juokas ir kiekvieno dalyvio veide buvo galima išvysti neblėstančią šypseną ir žibančias akis. Po žaidimų vykdavo paskaitos, kurių metu stovyklos savanoriai pristatydavo „auksines“ fotografijos taisykles, padedančias kūrybingai įamžinti gražiausias gyvenimo akimirkas. Stovyklos vadovai jaunimui buvo parengę įvairias užduotis, skatinančias kūrybingumą, bendradarbiavimą ir anglų kalbos žinių gilinimą ,pavyzdžiui, „wonderful nature“ , „photo rally“ ir kt.

Šios stovyklos metu jaunimas turėjo ne tik puikią galimybę mėgautis nepakartojama Rodovo gamta, leisti vakarus prie netoliese esančio ežero, bet ir pažinti kitų kultūrų žmones. Juk kiekvieną vakarą buvo organizuojami tautų prisistatymai, kurių metu jaunimas stebėdavo tautinius šokius, žaidimus ir, be abejo, juose linksmai dalyvaudavo. Druskininkiečiai savo šalies pristatymo vakare rodė filmą „Neregėta Lietuva“, įspūdingo grožio vaizdais pakerėjusį daugelį vakaro dalyvių. Taip pat pristatė filmuką apie mūsų kurortą, šoko Lietuvių liaudies šokius, žaidė „Jurgeli meistreli“, vaišino projekto dalyvius gira, medumi, šakočiu ir ,be abejo, lietuviška juoda duona, kvepiančia ajerais.
Laisvalaikiu stovyklos dalyviai žaidė krepšinį, tinklinį, futbolą ar tiesiog draugiškai šnekučiavosi prie židinio ir mokėsi kitų kalbų.

Ketvirtąją projekto dieną buvo surengta ekskursija į tris mažus kaimelius, žavinčius nepaprastu gamtos grožiu. Stovyklos dalyviai keletą valandų vaikštinėjo po apylinkes, grožėjosi gamta ir fotografavo. Taip pat mainų dalyviai lankėsi muziejuje, kuriame yra eksponuojamos molinės figūrėlės ir jame klausėsi gidės pasakojimo apie muziejaus įkūrimą. Piecki kultūros namuose projekto dalyvių laukė interviu su kultūros namų direktore, jau tris dešimtmečius dirbančia kultūros namuose. Jaunimas iš keturių šalių šeštąjį projekto vakarą stebėjo kito projekto dalyvių vaidinimą, sužavėjusį įspūdingais bei energingais slovakų šokiais, gitarų skambesiu.

Taigi projektas “Wonderful Nature Wonderful People“ atvėrė jaunimui duris į daug įdomesnį pasaulį, išmokė, kad kiekvieną gyvenimo akimirką reikia branginti ir įamžinti, jei ne fotoaparato juostoje, tai – atmintyje.

Straipsnio autorė, mainų dalyvė Eglė Markelionytė

Dalyvių atsliepimai apie įvykusius mainus

Eglė Bitinaitė

Manau kiekviena tokia stovykla, jaunimo mainai, suteikia jaunuoliui naujas galimybes atrasti save, pažinti kitus, galbūt perlipti per savo baimes, atrasti kažką naujo ir naudingo savo ateičiai. Ši stovykla, man leido atrasti ir pažinti save per fotografiją, išsiaiškinti kitų pomėgius bei slapčiausius savo troškimus. Kiekviena tokia galimybė -tai žingsnis tobulėjimo link.

 Artūras Nikogosian

Stovykla man patiko. Nesigailiu praleidęs savaitę Lenkijoje. Kadangi stovykla buvo fotografų, išmokau naujų dalykų, kurie praverčia fotografuojant. Be nuotraukų darymo meno, buvo įdomu bendrauti su kitų tautų žmonėmis. Turkų, lenkų, rumunų vakarai supažindino su šių šalių kultūra. Linksmi žaidimai ir šokiai visad praskaidrindavo nuotaiką. gera žinoti, kad turi pažįstamų įvairiose Europos šalyse.

 Rokas Čaplikas
Stovykla man paliko daugybė įspūdžių. Susiradau naujų draugų iš kitų Europos šalių, su kuriais  galėjau laisvai bendrauti anglų kalba. Išmokau fotografijos pagrindų, fotografuoti autoportretus ir pamačiau gražią ir natūralią stovyklos gamtą.  Visi buvo draugiški ir paslaugūs, taip pat buvo keletą nesusipratimų bet į tai žiūrėjau pro pirštus, kadangi gerai leidau laiką. Norėčiau dar kartą susitikti su žmonėmis su kuriais susipažinau stovykloje.

Simonas Kotovas
Patiko bendrauti su kitataučiais, kultūriniai vakarai, kuriuose gera, lengva forma buvo pristatytos visos projekte dalyvavusios  šalys, geras stovyklos vietovaizdis, laisvė suteikta dalyviui, geras, įvairus maitinimas.

 Kotryna Januškevičiūtė

Stovykla man patiko. Buvo labai gera aplinka, labai linksmi žmonės, labai greitai prabėgo savaitė, susipažinau su daug kitų tautų žmonėmis.

Wonderful people Wonderful nature Wonderful people Wonderful nature Wonderful people Wonderful nature