Svarbi informacija: nuo kovo 16 dienos Druskininkų JUC darbuotojai dirbs nuotoliniu būdu
2020 16 kovo
Instrukcija kaip elgtis karantino metu ir ką veikti namuose?
2020 24 kovo
Rodyti viską

Jaunimo mainai Rumunijoje

Druskininkų jaunimo užimtumo centro komanda dalyvavo jaunimo mainuose „Bullying from reality to virtual and back“ Rumunijoje, Busteni mieste, kurie vyko 2020 m. vasario 26 – kovo 7 dienomis. Projekte dalyvavo atstovai iš Šiaurės Makedonijos, Italijos, Rumunijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Bulgarijos ir Lietuvos. Dalyvių amžius 17 – 24 m.  

Projekto tema – patyčios. Projekto metu buvo siekiama suteikti jauniems žmonėms daugiau teorinių ir praktinių žinių apie galimybes kaip užkirsti kelią patyčioms, kaip mažinti jų mąstą, ieškoti didesnių ir efektyvesnių intervencijos priemonių. Atpažinti patyčių situacijų dalyvių vaidmenis, ir atsakomybes.

Viso projekto metu metodika buvo dinamiška ir įvairi, grindžiama neformaliuoju ugdymu: praktiniai užsiėmimai, diskusijos grupėse, pristatymai, vaidmenų žaidimai ir modeliavimas, teatro metodika, pasaulio kavinės motodika, vaizdo įrašų kūrimas, plakatų, skrajučių kūrimas. Įdomių, prasmingų ir įtraukiančių veiklų metu kiekvienas dalyvis patobulino savo turimas kompetencijas, įgijo naujų, galėjo pasidalinti savo šalies patirtimi.  

Erasmus+ jaunimo mainų dalyvių iš Druskininkų mintys apie patirtį jaunimo mainuose:

Paulina Vysockytė: „Tai buvo mano pirmi jaunimo mainai ir vis dar negaliu atsidžiaugti. Susipažinau su šalimi ir naujais žmonėmis, sužinojau daugiau apie patyčias, pagerinau anglų kalbos įgūdžius, parsivežiau daug nuostabių ir įsimintinų akimirkų“.

Kamilė Baranauskaitė: „Jaunimo mainai yra neįkainojamas dalykas. Per kurį gali daug ko išmokti, ko mokykloje neišmoksi. Man kiekviena patirtis jaunimo mainuose vis geresnė. Grįžus norisi keliauti jau į kitus. Žinau, kad daug žmonių nori, bet nedrįsta, o aš sakau „Bandykit!“ . Iš mainų gali parsivežti daug gyvenimiškos patirties, galbūt pakeisti požiūrį į gyvenimą, susirasti naujų draugų, pamatyti kitą šalį, sužinoti daugiau apie kitas kultūras, pažinti kitų šalių žmones, pagilinti žinias projekto tema.

Julius Gvozdiovas „Į jaunimo mainus važiavau mažiau dėl projekto tikslo, o labiau dėl ten suvažiavusių žmonių. Daug iš jų prisiminsiu ir po daugelio metų, ir tikiuosi palaikysiu ryšį. Kitiems siūlyčiau tai išbandyti irgi dėl to, kad susipažinti su kitokiais žmonėmis, negu įprasta matyti, įgyti naujų perspektyvų“.

Nojus Maziliauskas: „Jaunimo mainai Rumunijoje man labia patiko, veiklos buvo labia geros ir įdomios, organizatorius buvo labai geras, dalyviai labai draugiški“.